Już w najbliższy piątek rozpoczyna się druga – warszawska edycja Startup Weekend. Sprawdż co będzie się działo i jak atrakcje czekają na uczestników.

Startup Weekend Warsaw to już druga impreza z tego cyklu w tym roku. Obok Warszawy, także Poznań i Szczecin stały się miejscami, gdzie organizowano – również w tym roku – Startup Weekend’y.

 

Nic dziwnego, że impreza cieszy się tak dużą popularnością. Z pewnością składają się na to następujące czynniki:

  • format imprezy jest z góry przewidziany, tzn. Startup Weekend powstał w Stanach Zjednoczonych i na podstawie tego samego formatu/scenariusza zaczął być organizowany w wielu krajach na całym świecie
  • możliwość spotkania i dobrania brakującego merytorycznego ogniwa :) – czyli po prostu formuła Startup Weekend wspiera osoby mające pomysł na start up, także w kwestiach zespołowych, zasobowych – tzn. osoba, która będzie prezentowała pomysł na swój start up już na tym etapie będzie mówiła kogo szuka do zespołu. Zdaje się, że w tym aspekcie Startup Weekend jest super, bo jeśli brakuje Ci programisty, albo osoby od biznesu, wtedy możesz nabyć te osoby przy rozpoczęciu imprezy, co pozwoli na realizację założonego planu
  • możliwość poznania wielu interesujących osób – oczywiście to brzmi, jak frazes, jednak cała idea networkingu w ramach start up weekend’u  jest na wagę złota – to dzięki tak intensywnej formule spotkania, które trwa praktycznie 54 godziny – udaje się nawiązać więzi po pierwsze z osobami, które dołączają do zespołu, po drugie być może z inwestorami. Bo Startup Weekend również po to został stworzony, aby dać możliwość inwestorom dotarcia do obiecujących, interesujących projektów oraz w drugą stronę, dać możliwość pasjonatom swojego wynalazku, spotkania osób, które dostrzegą w nim potencjał i zechcą być może zainwestować
  • możliwość “zasłynięcia dalej” – co dla niektórych jest warte wyprawki. A konkretnie chodzi o możliwość, jaką ta impreza daje interesującym start up’om. Dla pomysłu, który wygra  podczas jesiennej edycji, przewidziany jest także start w konkursie Global Startup Battle, będącym częścią Global Entrepreneurship Week.
  • bakcyl, bakcyl i jeszcze raz bakcyl – zdecydowanie impreza typu Startup Weekend może pomóc Ci otworzyć oczy i być może już we wczesnej młodości, pomoże odpowiedzieć na dylematy typu co chcesz robić ze swoją przyszłością? Może właśnie złapiesz bakcyla, może format Ci się spodoba, a może spodoba Ci się atmosfera tworzenia czegoś interesującego w nieformalnym otoczeniu, w tzw. wyluzowanej atmosferze.

 

 

Podczas pierwszej edycji warszawskiego startup weekendu mieliśmy okazję oglądać przedstawicieli PayPal czy Hack Fwd, w nadchodzącej edycji zobaczymy między innymi:

 

Mike’a Borras’a – który stworzył serwis web 2.0 Tupalo w całości opierający się na założeniu User Generated Content (UGC), mialam okazję współpracować z Mike’m i z całą pewnością mogę powiedzieć, że jest to świetny mentor, który przeszedł drogę od tworzenia start up’u, do jego wzrostu i rozwoju, kończąc na pozyskiwaniu inwestorów. Dzięki temu firma Mike’a jest obecna w wielu krajach Europy i w dalszym ciągu się rozwija.

 

Lukas Hadecek – Lukas jest naszym sąsiadem z południowej granicy, kiedyś pracował w Skypie, obecnie piastuje dosyć interesującą rolę osoby prowadzącej accelerator program o nazwie Startup Yard. Lukas’a można spotkać podczas wystąpień lub mentoringu, który robi w ramach wydarzeń takich, jak Startup Weekend, Startup Live , Seedcamp.

 

Wśród sędziów, którzy będą oceniali prezentowane projekty, większości nazwisk nie trzeba przedstawiać, są one bowiem znane w świecie nowych technologii i start up’ów. Zaczynając od Krzysztofa Kowalczyka, który swoją pracą prężnie i z coraz większym sukcesem rozwija świadomość inwestowania w start up’y na polskim rynku. Piotr Sienkiewicz to partner biznesowy Krzysztofa, który również będzie członkiem jury. Piotr można powiedzieć, że sam przeszedł drogę o powstania start up’u do jego finalnej sprzedaży (po drodze zyskując finansowanie na rozwój). Obecnie Piotr Sienkiewicz jest Partnerem w hardGAMMA. Warto nadmienić także Darka Żuka, który podjął się niesamowicie trudnego zadania, czyli stworzenia z rynku polskiego prężnie działającego miejsca, gdzie powstają start up’y na miarę Skype’a. Darek dał sobie czas do 2020 roku :) a zatem jeszcze prawie dekada!

 

Okres jesienny to zazwyczaj intensywny czas zarówno w kwestii konkursów dla start up’ów, spotkań i konferencji, a także rozstrzygnięć. I tak już jutro, w czwartek odbędzie się w Londynie finał konkursu Europas. Co ważne podkreślenia w tym konkursie brały udział start up’y z Polski oraz osoby indywidualne, między innymi: Zubibu, GammaRebels czy wspomniany powyżej Krzysztof Kowalczyk.

 

Ciekawe czy na piątek trafi do Polski dobra wiadomość o wygranych naszych rodaków i będzie można się nią podzielić podczas Warsaw Startup Weekend :)? Ciekawe również, jak potoczą się losy WakeUpBirds, który to będzie brał udział w Warsaw Startup Weekend i jest zdaje się pierwszym start up’em, który już pokazał swoje prace.

 

Warsaw Startup Weekend odbędzie się w dniach 18-20/11/2011 w Soho Factory – więcej szczegółow znajdziecie tutaj.

 

 

 


Startup Weekend Warsaw nadchodzihttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/11/warsaw_startupweekend_wakeupbirds.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/11/warsaw_startupweekend_wakeupbirds-150x150.pngЭва KasiakStart Up
Już w najbliższy piątek rozpoczyna się druga - warszawska edycja Startup Weekend. Sprawdż co będzie się działo i jak atrakcje czekają na uczestników. Startup Weekend Warsaw to już druga impreza z tego cyklu w tym roku. Obok Warszawy, także Poznań i Szczecin stały się miejscami, gdzie organizowano - również w...