Poznaj historię założyciela aplikacji BranchOut, z której możesz korzystać na Facebook’u, w celu poszukiwania nowej pracy.

 

BranchOut to aplikacja, która zwłaszcza w ostatnich kilkunastu miesiącach zdobyła sobie ogromną popularność. Założycielem i pomysłodawcą BranchOut jest Rick Marini, który swoją przygodę ze start up’ami technologicznymi zaczynał niecałe 10 lat temu. Jeszcze wcześniej Rick pracował w dziale finansowym korporacji, jednak jak sam przyznaje zawsze coś go ciągnęło do stworzenia własnego biznesu. Poczuł żyłkę przedsiębiorcy i po tym, jak stworzył faktycznie swój pierwszy biznes, wiedział, że nie będzie powracał do ładu korporacyjnego i pracował na etatach. Odnalazł się bowiem bezsprzecznie jako zawodowy przedsiębiorca.

 

Kiedy jeszcze studiał w Harvard Business Review School poznał swojego przyszłego partnera biznesowego i wspólnie z nim założył już w roku 1999 przed wielką bańką internetową serwis Tickle.  To była strona umożliwiająca przeprowadzanie testów osobowych, która w bardzo szybkim tempie stała się popularna, a docelowo zyskała sobie 200 milionów użytkowników.

 

 

W roku 2004 kiedy to Tickle miał już ugruntowaną pozycję w świecie serwisów internetowych, zgłaszało się do firmy wielu inwestorów, którzy byli zainteresowani dofinansowaniem lub kupieniem firmy. Finalnie po rozmowach i długich analizach odnośnie tego, jaką strategię wyjścia przyjąć – Rick zdecydował się ze swoim wspólnikiem sprzedać serwis za 100M $.  Wtedy Tickle został kupiony przez Monster i z platformą tej firmy zintegrowany. Rick zdał sobie sprawę, że płatforma Monster do prowadzenia testów osobowych jest znacznie lepsza długofalowo, niż to co oferuje Tickle.

 

Kolejnym krokiem było stworzenie firmy o nazwie Superfan, która zajęła się budowaniem aplikacji dla największych marek typu NBC, MTV czy Warner Bros. Jednak po kilku latach w roku 2010 Rick zdecydował o tym, że BranchOut jest przyszłościowym pomysłem i przekonał pracowników Superfan do stworzenia właśnie takiej aplikacji do rekrutacji w ramach social media. I tak powstała aplikacja na Facebook o nazwie BranchOut, właściwie jedyna, która dzięki skali Facebook’a jest w stanie zagrozić być może LinkedIn.

 

BranchOut dzięki temu, że jest zintegrowany z Facebook’iem wykorzystuje element powiązań osobistych pomiędzy znajomymi i przyjaciółmi z Facebook’a, właśnie do tego, aby wspierać w poszukiwaniu pracy. Bardzo często praca w dzisiejszych czasach jest “dobrem” polecanym przez przyjaciół, które często zdobywa się właśnie dzięki tzw. znajomościom.

 

W chwili obecnej ponad rok od uruchomienia BranchOut jest ona największą aplikacją rekrutującą na Facebook, z kilkudziesięcioma milionami użytkowników z ponad 60 krajów świata, mówiących w 15 językach. Firma Rick’a ma z pewnością finanse na rozwój dzięki temu, że zainwestowały w nią między innymi: Accel Partners, Norwest Venture Partners, Floodgate Fund i wiele innych mniejszych funduszy. Firma zyskała łącznie 18M $ finansowania.

 

BranchOut nie zdradza planów rozwojowych, jednak z pewnością jeszcze bardziej będzie chciał wykorzystać moc Facebook’a i odróżnić się od serwisu LinkedIn, z którym na początku był mocno porównywany. Co ważne firma będzie rozwijać narzędzia wspierające rekrutacje, a także sprzedaż usług rekrutacyjnych.

Start Up'y, BranchOut i Facebookhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/11/branchout.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/11/branchout-150x150.pngЭва KasiakStart Up
Poznaj historię założyciela aplikacji BranchOut, z której możesz korzystać na Facebook'u, w celu poszukiwania nowej pracy.   BranchOut to aplikacja, która zwłaszcza w ostatnich kilkunastu miesiącach zdobyła sobie ogromną popularność. Założycielem i pomysłodawcą BranchOut jest Rick Marini, który swoją przygodę ze start up'ami technologicznymi zaczynał niecałe 10 lat temu. Jeszcze wcześniej...