Starbucks od dziś wprowadza możliwość płacenia w kawiarni przy pomocy telefonu komórkowego, a nie tylko karty czy gotówki. Na razie w USA.

Muszę przyznać, że Starbuck oprócz tego, jak mówią, że uzależnia – rzeczywiście ma nosa do nowych technologii i wdraża je szybko, wiedząc, co jest na czasie i co się przyjmie wśród klientów.

Dziś właśnie firma oficjalnie ogłosiła, że wprowadza możliwość płatności mobile, czyli inaczej zwanych płatności poprzez/przy użyciu telefonów komórkowych.

Niestety na razie, jak wszystko wskazuje ta “innowacja” jest dostępna wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych i dotyczy 6800 kawiarni Starbucks.

Jak twierdzą znawcy i miłośnicy Starbucks, od teraz swoją ukochaną kawę dostaniesz szybciej, bo nie będziesz musiał przebijać się przez kieszenie czy torebki, w poszukiwaniu portfela i gotówki – wszystko załatwi za Ciebie telefon komórkowy.

Płatności będą odbywały się dzięki technologii NFC, o której pisałam kilka tygodni temu. Ostatnio była ona z powodzeniem wykorzystywana w Japonii, obecnie także mocno testowana przez największe firmy w Stanach Zjednoczonych.

Użytkownicy telefonów typu Blackberry, iPhone czy nawet odtwarzaczy iPod Touch mogą pobrać i zainstalować aplikację, którą następnie podczas zakupu przykładają do odpowiedniego czytnika. Oczywiście samo konto musi być doładowane i można to zrobić przy użyciu PayPal.

Zobacz Video

Starbucks wprowadza płatności mobilehttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/01/starbucks_płatnoscoi_mobile.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/01/starbucks_płatnoscoi_mobile-150x150.jpgЭва KasiakMobile
Starbucks od dziś wprowadza możliwość płacenia w kawiarni przy pomocy telefonu komórkowego, a nie tylko karty czy gotówki. Na razie w USA. Muszę przyznać, że Starbuck oprócz tego, jak mówią, że uzależnia - rzeczywiście ma nosa do nowych technologii i wdraża je szybko, wiedząc, co jest na czasie i co...