Czy Baidu – najpopularniejszej wyszukiwarce w Chinach uda się nawiązać współpracę z Facebook?

Baidu w Chinach jest najmocniejsze i można powiedzieć, że jest solidnym rywalem Google. Do tej pory nawet wyszukiwarkowemu gigantowi trudno było rywalizować z Baidu, które posiada 65% udziałów w rynku.


Jak wiadomo chiński rynek ma ogromny potencjał, który prawdopodobnie zostanie wykorzystany również przez Facebook.


Mark Zuckerberg już podróżował kilka miesięcy temu na wschód, aby spotykać się z zarządzającymi serwisów internetowych. Jednak to spotkanie z zarządem Baidu, może wskazywać na coś więcej, niż tylko kurtuazyjną wymianę opinii i doświadczeń.


Dzięki Sine News wiadomo, że w piątek przedstawiciele Baidu pojawili się w Silicon Valley, aby dyskutować o możliwościach potencjalnej współpracy.


Baidu w chwili obecnej mimo wielu produktów, które posiada jest niezdolny do rywalizacji w obszarze social media. Można powiedzieć, że pod wieloma aspektami jest nieco, jak Google, który w większości swoich biznesowych działań radzi sobie świetnie, jednak to właśnie social media, dzięki i poprzez potęgę serwisu Facebook, są piętą achillesową chińskiego giganta.


W związku z tym, że celem Facebook’a jest obecnie osiągnięcie miliarda użytkowników globalnie, Baidu  i rynek chiński, są istotnym elementem, do osiągnięcia tego celu.


Z kolei dla Baidu współpraca z Facebook pozwoliłaby na zagospodarowanie obszaru social media oraz prawdopodobne stworzenie typowo chińskiego odpowiednika Facebook’a, który raczej byłby “odgrodzony” od tej międzynarodowej wersji. Można powiedzieć, że prawdopodobnie byłby to odpowiednik Naszej Klasy.


Co ciekawe facebook oczywiście nie przestaje robić swojego – i w międzyczasie założył już biuro handlowe w Hong Kong’u.


Czy myślicie, że ta współpraca zostanie nawiązana, a jeśli tak – dajcie jej szanse?

Spotkanie szefa Facebook z przedstawicielami Baiduhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/02/baidu.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/02/baidu-150x150.pngЭва KasiakWiadomości
Czy Baidu - najpopularniejszej wyszukiwarce w Chinach uda się nawiązać współpracę z Facebook? Baidu w Chinach jest najmocniejsze i można powiedzieć, że jest solidnym rywalem Google. Do tej pory nawet wyszukiwarkowemu gigantowi trudno było rywalizować z Baidu, które posiada 65% udziałów w rynku. Jak wiadomo chiński rynek ma ogromny potencjał, który...