Muzyczny serwis internetowy Spotify, osiągnął krok milowy w muzyce online, czyli milion płatnych użytkowników.

Spotify z pewnością ma się z czego cieszyć, osiągnięcie miliona płatnych użytkowników daje serwisowi całkiem pokaźne źródło przychodów, które pozwolą na dalszy rozwój. Choć to jednak nie jedyna forma finansowania działalności Spotify.

Jakiś czas temu serwis pozyskał finansowanie od funduszy inwestycyjnych. W dużej mierze ten budżet ma zostać przeznaczony na uruchomienie amerykańskiej wersji serwisu. Choć trzeba przyznać, że Spotify może mieć z tym problem, w dużej mierze polegający na nasyconym rynku oraz wysokich barierach wejścia.

W kwestii użytkowników płatnych, to obecnie największa baza wśród serwisów zajmujących się muzyką online. Co również warte podkreślenia Spotify pozyskał  250 000 płatnych użytkowników w zaledwie 3 miesiące. Jeszcze w Grudniu 2010 roku serwis miał 750 000 subskrybentów.

Serwis jest dostępny na razie w 7 krajach Europy, a podstawowe konto do odsłuchiwania muzyki i  ulubionych artystów można założyć za darmo. Jeśli natomiast chcę się posiadać konto wolne od wszelkich reklam, a także dające więcej możliwości, wtedy opłata miesięczna wynosi 15 $. Serwis w całości posiada około 10 milionów użytkowników, czyli 10% z nich płaci za możliwość korzystania bez reklam.

Zobacz, jak działa Spotify!

Spotify z milionem płatnych użytkowników!http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/spotify.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/spotify-150x150.pngЭва KasiakWiadomości
Muzyczny serwis internetowy Spotify, osiągnął krok milowy w muzyce online, czyli milion płatnych użytkowników. Spotify z pewnością ma się z czego cieszyć, osiągnięcie miliona płatnych użytkowników daje serwisowi całkiem pokaźne źródło przychodów, które pozwolą na dalszy rozwój. Choć to jednak nie jedyna forma finansowania działalności Spotify. Jakiś czas temu...