SocialEyes umożliwi Ci chat z przyjaciółmi przy pomocy video rozmowy. Wszystko to na Facebook’u i nie tylko!

Dziś jest dzień tekstów o ciekawych rozwiązaniach do chat’owania. Wcześniej pisałam o aplikacji Mogwee na telefony komórkowe, teraz mamy SocialEyes, czyli oczy skierowane na społeczność w wolnym tłumaczeniu, a na serio ciekawe rozwiązanie umożliwiające video rozmowy na Facebook’u.

SocialEyes zostało uruchomione dosłownie w poniedziałek, a jego twórcy to osoby przez ostatnie lata związane z biznesem video online. Zasady korzystania z tego rozwiązania są proste: wystarczy wejść na stronę SocialEyes, zalogować się przy pomocy danych z konta na Facebook’u. Po dokonaniu logowania wyświetli się tablica z przyjaciółmi z “fejsa”, a stąd już mały krok do rozpoczęcia video rozmowy. Wystarczy połączyć się z nimi. Video rozmowy mogą być pomiędzy pojedynczymi osobami, całymi grupami, a wszystko to w tym samym czasie lub zupełnie niezależnie.

Co ciekawe jeśli Twój przyjaciel nie jest online na Facebook, możesz pozostawić dla niego video wiadomość, którą odtworzy, przy najbliższym logowaniu się!

Jak podkreślają twórcy SocialEyes:

“To, co odróżnia naszą usługę od np. Skype’a czy Google video chat’u, albo Apple Face Time jest ten właśnie element społecznościowy. Największą wartością, jaką dajemy użytkownikom jest możliwość zbudowania społeczności i prowadzenia video rozmów, z przyjaciółmi”.

Użytkownicy usługi mogą dodatkowo tworzyć grupy, czyli np. jeśli zaplanowane jest jakieś konkretne wydarzenie, mogą utworzyć grupę i poprowadzić to wydarzenie przy użyciu video spotkania/rozmowy. Do grupy można dodawać także osoby, których się nie zna, dzięki czemu możliwe jest wykorzystanie SocialEye, jako narzędzia do wspierania grup zainteresowań, nie koniecznie z ludźmi, którzy już się znają.

SocialEyes nie mówią jeszcze, w jaki sposób chcą zarabiać pieniądze. W pierwszej kolejności chcą skoncentrować się na zbudowaniu dużej używalności wokół produktu, a następnie na jego monetyzacji.

W chwili obecnej trwają prace nad wdrożeniem wersji mobilnej aplikacji SocialEyes.

SocialEyes - video chat na Facebook'uhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/social_eyes.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/social_eyes-150x150.pngЭва KasiakWiadomości
SocialEyes umożliwi Ci chat z przyjaciółmi przy pomocy video rozmowy. Wszystko to na Facebook'u i nie tylko! Dziś jest dzień tekstów o ciekawych rozwiązaniach do chat'owania. Wcześniej pisałam o aplikacji Mogwee na telefony komórkowe, teraz mamy SocialEyes, czyli oczy skierowane na społeczność w wolnym tłumaczeniu, a na serio ciekawe rozwiązanie...