Czy Facebook będzie potrafił wykorzystać sukces serwisu do wprowadzenia i zyskania popularności smartphone’a?

Od kilku dni media na całym świecie rozpisują się o telefonie, który Facebook ma wprowadzić do sprzedaży. Rzekomo prace nad telefonem trwają już ładnych kilka miesięcy i bynajmniej nie będzie to urządzenie podobne do tych od HTC czy innych, które jedynie wyodrębniły przycisk na klawiaturze ułatwiający skorzystanie z Facebook’a.

 

Tym razem sam Facebook postanowił wejść mocniej w obszar mobile i uszczknąć sobie nieco z tego tortu. Jednak pytanie czy docelowo to się uda, jest słusznie postawione. W końcu Facebook nie jest liderem rozwiązań mobilnych, nie posiada własnego smartphone’a (jeszcze), ani tym bardziej własnego oprogramowania na telefony komórkowe w przeciwieństwie do iOS czy Android.

 

Telefon, jak podają źródła będzie nazywał się Buffy, a nazwa jest zaczerpnięta z popularnego amerykańskiego serialu. Współtwórcą Facebook Buffy będzie firma HTC. A system operacyjny wykorzystany do tego smartphone’a będzie Android, skrojony na miarę dość mocno, aby dobrze wyeksponować korzystanie z Facebook’a na telefonie komórkowym. Dodatkowo firma planuje, że to HTML5 będzie platformą pod aplikacje na Facebook’u – te w wersji mobilnej oczywiście.

 

Według przedstawicieli Facebook strategia na mobile jest prosta. Firma twierdzi, że każdy telefon przyniesie więcej pożytku i korzyści z funkcjonowania jeśli tylko będzie miał w sobie zintegrowany element społecznościowy. I temu ma służyć Facebook phone.

 

W chwili obecnej Facebook ma około 350 milionów użytkowników, którzy korzystają z aplikacji na telefonach komórkowych. Aplikacja Facebook zarówno na iPhone czy tzw. featured phone (telefony starszej generacji) jest jedną z częściej używanych aplikacji.

 

 

 

Smartphone od Facebook nadchodzi. Czy będzie sukces?http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/11/facebook_phone.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/11/facebook_phone-150x150.pngЭва KasiakMobile
Czy Facebook będzie potrafił wykorzystać sukces serwisu do wprowadzenia i zyskania popularności smartphone'a? Od kilku dni media na całym świecie rozpisują się o telefonie, który Facebook ma wprowadzić do sprzedaży. Rzekomo prace nad telefonem trwają już ładnych kilka miesięcy i bynajmniej nie będzie to urządzenie podobne do tych od HTC...