Facebook pracuje nad własnym telefonem komórkowym, który prawdopodobnie będzie funkcjonował w oparciu od system Android od Google!

Przez ostatnie 24 godziny źródła na całym świecie opisują informację, która przedostała się do opinii publicznej. Otóż Facebook, najpopularniejszy serwis społecznościowy na całym świecie, z ponad 500 milionami użytkowników, pracuje nad własnym telefonem komórkowym!


Ta informacja z pewnością “zmroziłaby” także Google, gdyby nie fakt, iż to właśnie system operacyjny od Google, coraz bardziej popularny Android, miałby być podstawą operowania w telefonie Facebook.


Plany Facebook są spowodowane chęcią “wejścia” w rynek mobile. Nie bez powodu. Wszystko wskazuje na to, iż Facebook ma ochotę być nie tylko klasycznym serwisem on line, ale także tym najczęściej wykorzystywanym i używanym na telefonach komórkowych z dostępem do internetu. Wiadomo również, że to kolejny etap w rozwoju Facebook, w którym celem jest rynek mobile na całym świecie. Facebook nie chce być już wyłącznie stroną www, albo aplikacją. Facebook chce również mieć dostęp i swój udział, w coraz popularniejszym korzystaniu z mobile, wśród wielu ludzi na całym świecie.


Wystarczy przypomnieć i ja sama również tak uważam, że wszyscy chcący wejść w rynek mobile, bez względu na to, czy mowa o budowaniu aplikacji, gier czy innych rozwiązań, mają teraz idealny moment, aby zacząć to robić. W moim odczuciu rok 2011, nie wspominając o roku 2012, to kluczowy i ostatni być może czas, aby zacząć działania na rynku mobile.  Potem rynek ten stanie się “obstawiony” graczami, działającymi przez ostatnie 2-3 lata.


Podobnie myśli Facebook, dostrzegając ten potencjał. Zresztą w przypadku Facebook to jedna z naturalnych dróg rozwoju.


Zobacz Video prezentujące 3INQ!

Co ciekawe Facebook zaczął podbierać ludzi znających się na Adroid. Zrobił to samemu Google i na szefa działu Produktów mobilnych zatrudnił Erick Tseng, który odpowiadał za tą działkę w Google.


Jednak co ważniejsze Facebook dostrzega i chce rywalizacji również, a być może przede wszystkim z Apple, nie bez powodu, wchodzi w układ z Android, dostrzegając największy potencjał tego systemu. Przedstawiciele Facebook zresztą nieoficjalnie twierdzą, że iOS od Apple jest “słaby”.


Co warte podkreślenia po wszystkich rewelacjach o tym, iż Facebook buduje własny telefon komórkowy, firma oficjalnie zaprzezczyła tym doniesieniom, twierdząc, że chce jedynie zbudować coś, co umożliwi super połączenie social mediów na mobile. Coś takiego już jest wprowadzone w Wielkiej Brytanii i nazywa się INQ1 czyli tzw. Facebook phone. Telefon nie jest jeszcze dostępny w oficjalnej sprzedaży. Minimalny abonament miesięczny jest rozważany na poziomie 15 funtów brytyjskich. Prawdopodobnie telefon będzie dostępny na Boże Narodzenie.

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/09/facebook_phone.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/09/facebook_phone-150x150.pngЭва KasiakWiadomościapple,facebook,google,internet,Mobile,smartphone
Facebook pracuje nad własnym telefonem komórkowym, który prawdopodobnie będzie funkcjonował w oparciu od system Android od Google! Przez ostatnie 24 godziny źródła na całym świecie opisują informację, która przedostała się do opinii publicznej. Otóż Facebook, najpopularniejszy serwis społecznościowy na całym świecie, z ponad 500 milionami użytkowników, pracuje nad własnym telefonem...