Skype do tej pory kojarzony z produktami dla klientów indywidualnych, chce aby największe firmy na świecie korzystały z jego oferty.


Skype, który 5 latu zawojował świat połączeń z wykorzystaniem internetu, pracuje nad nową strategią. Zakłada ona, że produkty tej firmy mają trafić i być wykorzystywane przez największe firmy na śwecie. Zatem chce zacząć kierować swoją ofertę również do klienta biznesowego i w dalszym ciągu do klienta indywidualnego.


Ebay, który był właścicielem Skype do Listopada 2009 roku sprzedał firmę prywatnemu funduszowi inwestycyjnemu. To właśnie nowy inwestor poszukując nowych, kolejnych źródeł przychodu, postanowił o wdrożeniu nowej strategii i próbie zaoferowania usług korporacjom.

W chwili obecnej firma zaczęła już rozmowy z dwoma największymi graczami dostarczającymi systemy do połączeń telefonicznych. Skype pracuje także nad zwiększeniem zespołu sprzedażowego i zwiększeniem kompetencji w obszarze obsługi klienta – tak, aby być w stanie lepiej obsługiwać dużego biznesowego klienta.


Ponad 520 milionów ludzi na całym świecie doskonale zna Skype i korzysta stale z połączeń telefonicznych lub video konferencji. Firma radzi sobie również dobrze pod względem przychodów, w ubiegłym roku zarobiła 705 milionów dolarów i był to wzrost o 28% porównując do roku 2008.


Oczywiście firma w swojej nowej strategii dokładnie przeanalizowała konkurencję i o nie jest odkrywcze – nie jest sama na rynku usług telekomunikacyjnych skierowanych do firm. W Stanach Zjednoczonych jest to chociażby operator AT&T czy firma BT Group. Zatem poważni gracze, którzy już ten rynek od jakiegoś czasu zagospodarowali. Zatem  pytanie na ile i kiedy pierwsze cele postawione przez nowych szefów departamentów odpowiedzialnych za nową strategię zostaną osiągnięte.
http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/07/Skype.gifhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/07/Skype-150x150.gifЭва KasiakMobileskype
Skype do tej pory kojarzony z produktami dla klientów indywidualnych, chce aby największe firmy na świecie korzystały z jego oferty. Skype, który 5 latu zawojował świat połączeń z wykorzystaniem internetu, pracuje nad nową strategią. Zakłada ona, że produkty tej firmy mają trafić i być wykorzystywane przez największe firmy na śwecie....