Jeszcze kilka dni temu to Facebook lub Google miały rzekomo stać się właścicielami Skype. Dziś mówi się, że to Microsoft stanie się właścicielem Skype.

Kilka dni temu również na Internet-News pisałam o tym, że Skype zrezygnował z publicznej emisji akcji i skierował swoje rozmowy w stronę istniejących firm technologicznych, które mogą być zainteresowane zakupem giganta z sektora usług VoIP.

 

Skype miał odbyć rozmowy zarówno z przedstawicielami Facebook, jak i Google. Analitycy twierdzili nawet, że zakup Skype przez Facebook byłby lepszych uzupełnieniem oferty Facebook’a.

 

Po kilku dniach od powyższych informacji, dziś pojawia się najnowsza, w której do gry wchodzi Microsoft. Mówi się nawet, że to dziś oficjalnie Microsoft może ogłosić nawiązanie współpracy ze Skype i zakup serwisu.

 

Najprawdopodobniej Microsoft zechciałby wykorzystać nowo zakupiony produkt, z bardzo rozpoznawalną marką, do integracji z istniejącym produktem Microsoft Live.

 

Jak piszą zagraniczni dziennikarze, jeśli rzeczywiście Microsoft zakupiłby Skype, wtedy dawałoby to tej firmie mocne narzędzie w ręku do konkurowania z Google i reklamą w obszarze reklamy online.

 

 

Jeśli akwizycja dojdzie do skutku będzie to prawdopodobnie największe przejęcie w historii Microsoft. Prawdopodobnie, bo Microsoft w roku 2007 dokonał jednej z największych akwizycji, którą był zakup firmy reklamy online o nazwie aQuantive, za 6 miliardów $.

 

 

Skype jednak w rękach Microsoft? http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/skype_microsoft.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/skype_microsoft-150x150.jpgЭва KasiakWiadomości
Jeszcze kilka dni temu to Facebook lub Google miały rzekomo stać się właścicielami Skype. Dziś mówi się, że to Microsoft stanie się właścicielem Skype. Kilka dni temu również na Internet-News pisałam o tym, że Skype zrezygnował z publicznej emisji akcji i skierował swoje rozmowy w stronę istniejących firm technologicznych, które...