Grupa inwestorów  ekspertów Silicon Valley przybyła do Rosji, aby przyjrzeć się w jaki sposób kraj może zwiększać gospodarkę właśnie poprzez angażowanie kolejnych obszarów hi tech.


Według  prezydenta Rosji  jest to kluczowy element wzrostu dla Rosji, zakładany w najbliższych latach – dywersyfikacja to słowo klucz, ktróre ma pomóc Rosji zagospodarować tak obiecujące sektory gospodarki.

Właśnie w tym celu Rosja postanowiła zbudować ogromny park technologiczny – coś na wzór amerykańskiej Silicon Valley.

Eksperci amerykańscy właśnie po to pojawili się w Rosji, aby spróbować pomóc oszacować skalę przedsięwzięcia w ten jakże ambitny i zaawansowany projekt.

Jak wiadomo do tej pory Rosja znana była z ogromnych złóż ropy i energii przesyłowej. Te dwa surowce stanowiły aż 80% eksportu Rosji.  Dlatego ta proporcja musi być zmieniona.

Zamiarem rosjan jest przyciągnięcie do parku technologicznego innowacyjnych firm, stworzenie czegoś na wzór polskich inkubatorów przedsiębiorczości oraz wspieranie tych firm w rozwoju.

Miejsce, w którym będzie się znajdował cały park technologiczny ma być stymulantem dla pozostałej części kraju.

Jednak zanim to wszystko nastąpi Rosja bez wątpienia musi poradzić sobie z bardzo przyziemnymi sprawami  czyli chociażby dosyć negatywnym nastawieniem inwestorów do pomysłu i samego kraju, który wydaje się mieć dosyć duże problemy z polityką prywatności w internecie,  liberalizacją internetu i udostępnieniem jak najszerszemu gronu odbiorców na terenie całego kraju.

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/russia.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/russia-150x150.jpgЭва KasiakWiadomości
Grupa inwestorów  ekspertów Silicon Valley przybyła do Rosji, aby przyjrzeć się w jaki sposób kraj może zwiększać gospodarkę właśnie poprzez angażowanie kolejnych obszarów hi tech. Według  prezydenta Rosji  jest to kluczowy element wzrostu dla Rosji, zakładany w najbliższych latach – dywersyfikacja to słowo klucz, ktróre ma pomóc Rosji zagospodarować tak...