Według informacji znajdujących się na wielu stronach internetowych, Iad czyli sieć reklamy na mobile od Apple zaczyna już na siebie zarabiać!


O sieci Iad pisałam niejednokrotnie, ostatnie wpis możesz przeczytać tutaj. Sieć jak wiemy wystartowała i wygląda na to, że zaczęła już przynosić pierwsze zyski zarówno dla twórców aplikacji, jak i samego Apple – oczywiście :)


Jednej z developerów, który przygotował aplikację na Iphone 4, po pierwszym dniu od zaakceptowania aplikacji przez Apple, a następnie pokazania jej w App Store, zarobił już niecałe 1400 dolarów.


I oczywiście wersją light (darmowa) była mega popularna, jednak warto nadmienić, iż sama płatna aplikacja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem i to właśnie z niej pochodzi kwota zarobiona przez developera.


CTR w przypadku kampanii w sieci IAd jest również bardzo wysoki i wynosi około 11,8% – co w porównaniu z CTR on line jest nie lada wyczynem i być może jest bardzo obiecujące dla przyszłym kampanii na telefonach komórkowych.


Z drugiej strony CTR jest tak wysoki, bo mamy do czynienia z nowością, która jak sam Apple od początku twierdził zrewolucjonizuje rynek reklamy mobile. Zatem wszyscy są bardzo ciekawi samego wrażenia wzrokowego i klikają w reklamy :) zobaczymy jak dalej będzie się rozwijała sieć Iad i czy kiedykolwiek dotrze do Polski?

Trzeba pamiętać, że  nawet Itunes nie funkcjonuje tu w pełnej wersji :( a minęły już co najmniej 2 lata od momentu uruchomienia wersji polskiej sklepu…


http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/07/iad_2.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/07/iad_2-150x150.jpgЭва KasiakMobileapple,iad,iphone
Według informacji znajdujących się na wielu stronach internetowych, Iad czyli sieć reklamy na mobile od Apple zaczyna już na siebie zarabiać! O sieci Iad pisałam niejednokrotnie, ostatnie wpis możesz przeczytać tutaj. Sieć jak wiemy wystartowała i wygląda na to, że zaczęła już przynosić pierwsze zyski zarówno dla twórców aplikacji, jak...