Pod koniec miesiąca Samsung uruchomi dla Europy, platformę z wypożyczalnią treści – contentu 3D, także w formie VoD.

I choć poniższa informacja nie do końca jest związana z tematyką internetu, nie sposób nie wspomnieć o firmie Samsung, która świetnie radzi sobie z innymi produktami, chociażby swoim tabletem Galaxy S czy smartphone’ami o tej samej nazwie.

 

Samsung od lat produkuje również TV, a ostatnio hitem, w który jak widać firma zamierza zainwestować jeszcze więcej, jest obraz w 3D, którego nie trzeba szerzej przedstawiać. 3D zyskało sobie “ponownie” dużą popularność 2 lata temu, wielu producentów telewizorów postanowiło zagospodarować rynek 3D i zaprezentowało głównie w roku ubiegłym własne modele z 3D, które na wyposażeniu posiadają także własne….okulary trójwymiarowe :)

 

Samsung poszedł jeszcze krok dalej i postanowił stworzyć wypożyczalnie video z filmami w 3D dla europejskich klientów. Serwis ma być uruchomiony pod koniec tego miesiąca i obok darmowej treści 3D-video, będzie zawierał bibliotekę 3D tzw. VoD, z której można będzie wypożyczać filmy na określony czas, za opłatą.

 

Aby wzmocnić plany, jakie firma ma w kwestii zarówno contentu 3D, ale także produktów wspierających tą technologię, Samsung postanowił również obniżyć ceny…okularów trójwymiarowych. Co prawdziwych pasjonatów TV powinno bardzo ucieszyć.

 

Taki serwis został już jakiś czemu udostepniony w Korei i oferuje content głównie z wytwórni Dreamworks, a zatem głównie animacje  oraz wszelkie inne filmy  i trailer’y dostępne w katalogach serwisu.

 

Usługa VoD dla formatów w obrazie 3D będzie dostępna (oczywiście) wyłącznie na tzw. smart TV czyli telewizorach wspierających tą technologię.

 

Samsung zaprezentował jeden z nowych modeli swoich “smart” TV, o numerach D8000.  Ten model co warto wspomnieć zawiera tzw. Smart Hub, w którym będą się znajdowały docelowo aplikacje. Dzięki wbudowanemu smart hub w model D8000, każdy jego posiadacz w przyszłości będzie mógł przeglądać zbiór aplikacji i wybierać najlepsze dla siebie.

 

Telewizor umożliwi także przeszukiwanie zasobów sieci, nie tylko urządzeń podłączonych do urządzenia. Ale to już oddzielne pytanie na ile dotychczasowi użytkownicy internetu będą chcieli z niego korzystać poprzez TV oraz w drugą stronę na ile użytkownicy TV, w klasycznym wydaniu, zechcą używać odbiornika, także do przeglądania zasobów sieci.

 

 

Samsung udostępni Europie treść 3Dhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/04/samsung_3d_service.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/04/samsung_3d_service-150x150.jpgЭва KasiakWiadomości
Pod koniec miesiąca Samsung uruchomi dla Europy, platformę z wypożyczalnią treści - contentu 3D, także w formie VoD. I choć poniższa informacja nie do końca jest związana z tematyką internetu, nie sposób nie wspomnieć o firmie Samsung, która świetnie radzi sobie z innymi produktami, chociażby swoim tabletem Galaxy S czy...