Samsung zaprezentował w Berlinie najnowszy tablet działający na systemie Android. Jest on według recenzji całkiem niezły i może spokojnie konkurować z iPad od Apple.

Natknęłam się na wiele recenzji tabletu od Samsung i praktycznie każda z nich była bardzo pozytywna. Z pewnością jeszcze do niedawna nikt nie sądził, że znajdzie się realna konkurencja dla tabletu od Apple. Tymczasem nie dość, że Galaxy Tab to produkt na wysokim poziomie pod względem jakości, to co najważniejsze – działa on w oparciu o system operacyjny – Android. A to daje jemu prawdopodobnie znaczącą przewagę już na samym początku :)

Oficjalna premiera miała miejsce w czwartek, podczas  IFA electronics show, a główny nacisk podczas prezentacji gadżetu został położony na to, że będzie on konkurował z iPad. Nikt tu nie ma wątpliwości również dlaczego tablet ten posiada system Android.

Jak już pisałam we wcześniejszych tekstach – według prognoz sprzedaż urządzeń z Android ma wyprzedzić do roku 2012 te z systemem iOS od Apple – więcej na ten temat przeczytaj tutaj.

Dodatkowo fakt, iż tablet posiada bardzo dobrą rozdzielczość, jest równie poręczny, co iPad, posiada także dotykowy ekran – sprawia, że to może być tzw. strzał w dziesiątkę.

Nieco technicznych szczegółów:

  • 7calowy ekran o rozdzielczości 1024×600
  • 1.0GHz Cortex A8 ARM procesor połączony z procesorem graficznym o nazwie PowerVR SGX540
  • dostępny w opcji z 16GB albo 32GB wspartej  microSD wyjściem
  • niestety nie posiada wi-fi, ale będzie działał w oparciu o 3G lub 2,5G – jeśli dostępne w niektórych krajach – oczywiście może być sprzedawany przez operatorów mobilnych
  • posiada kamerę z tyłu o rozdzielczości 3.2-megapixeli oraz z przodu o rozdzielczości 1,3
  • posiada możliwość odtwarzania muzyki oraz filmów
  • posiada opcje czytania e-książek i e-gazet

O ile fakt, iż tablet operuje na Android może mu bardzo pomóc, ze względu na coraz większą popularność systemu od Google – o tyle bardzo istotne będzie na ile developerzy zaangażują się w tworzenie aplikacji na to urządzenie. Idąc dalej na ile będzie to opłacalne dla nich zajęcie, bo obecnie mają coraz więcej możliwości do wyboru: od klasycznego tworzenia aplikacji, czy gier online, poprzez aplikacje na mobile, kończąc właśnie na developmencie rozwiązań na tablety, do tej pory w dużej mierze na iPad.

Эва KasiakWiadomościaplikacje,apple,internet,Mobile
Samsung zaprezentował w Berlinie najnowszy tablet działający na systemie Android. Jest on według recenzji całkiem niezły i może spokojnie konkurować z iPad od Apple. Natknęłam się na wiele recenzji tabletu od Samsung i praktycznie każda z nich była bardzo pozytywna. Z pewnością jeszcze do niedawna nikt nie sądził, że...