RunKeeper to start up, który powstał w Styczniu 2010 roku. Wyprodukował aplikację, która w ciągu kilkunastu miesięcy zwiększyła używalność o blisko 500%!

Dziś rano w Pulsie Biznesu można było przeczytać, o tym że Home.pl będzie zmieniał prawdopodobnie udziałowców i że firma rosła na początku swojej działalności o blisko 2200% ! Co jest zachwycającym wynikiem. Nie tylko rodzime spółki technologiczne mogą pochwalić się  takim rezultatem. Z pewnością można byłoby długo wymieniać serwisy i znane marki zagraniczne, które weszły na rynki niczym burza. Jednym z nich jest RunKeeper aplikacja na telefony komórkowe wspierająca pasjonatów biegania i zdrowego stylu życia.

 

RunKeeper powstał w Styczniu 2010 roku w celu umożliwienia osobom uprawiającym jogging monitorowanie ich wyników, analizę rezultatów i bieżące wsparcie w udoskonalaniu wyników. Aplikacja bardzo szybko znalazła się w pierwszej dziesiątce w AppStore i do chwili obecnej zyskała ponad 6 milionów użytkowników. I choć niektórzy z nich twierdzą, że aplikacja jest zawodna i popełnia błędy oraz wcale nie jest wsparciem. Jednak zdecydowanie większe grono użytkowników RunKeeper jest zadowolonych i korzysta z niej.

 


 

Z pewnością wynik ten to wypadkowa wielu działań, jakie start up podjął od początku swojej działalności. Firma wiedziała, że jeśli jest aplikacja mobilna, umożliwi ona zebranie interesującej, unikatowej ilości danych i właśnie wokół danych stworzyła swoją strategię.  Dzięki posiadaniu danych od użytkowników, firma postawiła na zbudowanie własnego API, które z kolei pozwoli zewnętrznym developerom budowanie nowych usług, produktów czy funkcjonalności w oparciu o wspomniane API.

 

Firma, jak wspomina jej twórca Jason Jacobs, nie inwestowała w marketing szeptany i prowadzenie kampanii mających na celu pozyskanie zarówno użytkowników, jak i wartościowych danych.  Całość używalności została zbudowana w oparciu o skuteczność i moc działania social media, bardziej na zasadzie viralowej-szeptanej, gdzie to użytkownicy nawzajem zaczęli polecać sobie aplikacje.

 

Używalność RunKeeper od początku powstania serwisu

 

Firma ostatnio otrzymała dofinansowanie w wysokości 10 M $ i planuje je przeznaczyć na rozwój, głównie siedziby, zatrudnienie nowych osób, a także rozwój istniejących aplikacji. A jest ich całkiem sporo, ponieważ RunKeeper tworzy wiele innych aplikacji, dla geek’ów technologicznych jednocześnie uwielbiających różne dziedziny sportowe.

 

Więcej informacji znajdziecie na stronie RunKeeper.

 

 

RunKeeper - start up budowany podręcznikowo?http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/11/runkeeper_startup.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/11/runkeeper_startup-150x150.pngЭва KasiakStart Up
RunKeeper to start up, który powstał w Styczniu 2010 roku. Wyprodukował aplikację, która w ciągu kilkunastu miesięcy zwiększyła używalność o blisko 500%! Dziś rano w Pulsie Biznesu można było przeczytać, o tym że Home.pl będzie zmieniał prawdopodobnie udziałowców i że firma rosła na początku swojej działalności o blisko 2200% !...