Face Recognition czyli usługa rozpoznawania twarzy została uruchomiona przez Facebook’a również dla użytkowników spoza Stanów Zjednoczonych.

Technologia rozpoznawania twarzy jest wdrażana również przez inne firmy z segmentu nowych technologii. Między innymi Apple chce ją wprowadzić do swojego super telefonu iPhone :)

 

Tymczasem również największy serwis społecznościowy na świecie postanowił skorzystać z tej rewolucyjnej usługi i udostępnić ją użytkownikom.  Jak się okazuje, co dla niektórych może być nowością, funkcja rozpoznawania twarzy była wdrożona i dostępna do użytku na Facebook’u od ubiegłego roku, kiedy pojawiła się dla amerykańskich użytkowników. Teraz firma postanowiła ją udostępnić również użytkownikom z innych krajów. Widać czas dobry nadchodzi.

 

Rozpoznawanie twarzy na Facebook’u odbywa się w dużej mierze dzięki i przy pomocy tagów. Każda osoba, dodająca zdjęcie może je otagować, ale jak twierdzi Facebook na swoim blogu, ten proces był zmorą dla użytkowników. A zatem nowa funkcja rozpoznawania twarzy ma to ułatwić, także dzięki technologii wdrożonej.  Tym razem to Facebook i magiczny mechanizm rozpoznawania twarzy będzie próbował automatycznie przysapować zdjęcia do tagów i przesłać propozycje. Całość dopasowywania zdjęć odbywa się na podstawie historii dotychczas otagowanych zdjęć, do których to tagów i zdjęć nowe dołączą. Na ile to możliwe funkcja rozpoznawania twarzy połączona z tagowaniem, będzie w stanie także podpowiedzieć imię i nazwisko znajomego z Facebook’a.

 

Jeśli nie chcesz korzystać z rozpoznawania twarzy możesz całą funkcjonalność wyłączyć w Ustawieniach Prywatności.

 

 

 

 

 

Rozpoznawanie twarzy na Facebook http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/06/facebook_rozpoznawanie_twarzy.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/06/facebook_rozpoznawanie_twarzy-150x150.jpgЭва KasiakWiadomości
Face Recognition czyli usługa rozpoznawania twarzy została uruchomiona przez Facebook'a również dla użytkowników spoza Stanów Zjednoczonych. Technologia rozpoznawania twarzy jest wdrażana również przez inne firmy z segmentu nowych technologii. Między innymi Apple chce ją wprowadzić do swojego super telefonu iPhone :)   Tymczasem również największy serwis społecznościowy na świecie postanowił skorzystać z...