Według najnowszego raportu to Chiny wyrosną w 2014 roku na potęgę mobile gaming i online gaming.

Firma badawcza Pearl Research przeprowadziła ostatnio badania, w których próbowała znaleźć odpowiedź na pytanie jak kształtuje się rynek gier video czy online w poszczególnych krajach świata.

 

I choć badania obejmowały także obszar Stanów Zjednoczonych, to inny kraj zaczyna mieć przodującą pozycję. Są to Chiny, które już teraz można powiedzieć, zdominują rynek gier video, w przyszłości.

 

Według ponad stostronnicowego raportu firmy Pearl Research, to właśnie Chiny miały w roku 2010 największy wzrost sprzedaży gier, wśród producentów gier. A przodowała w tym segmencie firma Tencent, która zarobiła 1,4 miliarda $ ze sprzedaży swoich gier społecznościowych.

 

Pozostałe firmy z pierwszej “czwórki” to:

 

  • Netease.com  z przychodami na poziomie 749M $
  • Shanda Games z przychodami na poziomie 680M $
  • Perfect World z 374 M $ przychodów
  • Changyou z 327M $

 

Warto podkreślić, że firmy produkujące gry, rok 2010 zaliczają do bardzo udanych, a z pewnością najbliższe lata wskazują na to, że te firmy, czeka intensywny rozwój. To Chiny według informacji zawartych w raporcie w roku 2014 osiągną pozycję lidera w grach video i online.

 

 

Rośnie rynek gier online w Chinachhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/04/mobile_game_china.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/04/mobile_game_china-150x150.jpgЭва KasiakMobile
Według najnowszego raportu to Chiny wyrosną w 2014 roku na potęgę mobile gaming i online gaming. Firma badawcza Pearl Research przeprowadziła ostatnio badania, w których próbowała znaleźć odpowiedź na pytanie jak kształtuje się rynek gier video czy online w poszczególnych krajach świata.   I choć badania obejmowały także obszar Stanów Zjednoczonych, to...