Start Up Quora założony przez byłych pracowników Facebook, zaczyna bardzo dynamicznie rosnąć.


Quora to typowy serwis typu Q&A czyli Question & Answer, bazujący na pytaniach zadawanych przez użytkowników i odpowiedziach również dawanych przez użytkowników.

Popularność tego start up’u zwłaszcza w ostatnim czasie bardzo dynamicznie rosła, co oczywiście przekładało się na jego widoczność w sieci, a także używalność.

Jednak zdaje się, że właściciele tej strony typu Q&A mają inne zmartwienie na głowie. O ile rosnąca używalność każdej strony internetowej jest powodem do zadowolenia jej właścicieli, o tyle jeśli jest to start up, w którym to użytkownicy są odpowiedzialni za tworzenie i generowanie treści, w tym przypadku za dostarczanie odpowiedzi, sprawa może być bardziej skomplikowana.

Quora założona na początku roku 2010 przez byłego CTO Facebook oraz jego kolegę, w tym momencie „cierpi“ – podobnie, jak inne strony typu Q&A na dużą ilość nieadekwatnych odpowiedzi, często głupich i kompletnie nie prawdziwych.

Mimo, iż twórcy serwisu od samego początku mieli ambitniejsze plany, niż ich konkurencja, tzn. Stworzyć małą stabilną społeczność, która pomaga sobie, właśnie w takiej formule pytań i odpowiedzi, realia okazały się inne.

Rosnącą popularność spowodowała rozrośnięcie się odpowiedzi pisanych przez użytkowników i tym samym serwis przestał być małą społecznością.

Quora dzięki posiadanemu systemowi głosowania na odpowiedzi pisane przez użytkowników zamierza właśnie w taki sposób zachęcić do ich wysokiej jakości.

Obok technicznych problemów związanych z rosnącą popularnością niezbędne jest powiększenie zespołu moderatorów, którzy będą skrupulatnie przyglądali się zamieszczanym odpowiedziom i usuwali, lub reagowali na te naruszające zasady regulaminu, ale także dobrze pojętej “fachowości” jeśli idzie o poziom merytoryczny tych odpowiedzi.

Rośnie popularność start up’u QUORAhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/01/quora.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/01/quora-150x150.pngЭва KasiakStart Up
Start Up Quora założony przez byłych pracowników Facebook, zaczyna bardzo dynamicznie rosnąć. Quora to typowy serwis typu Q&A czyli Question & Answer, bazujący na pytaniach zadawanych przez użytkowników i odpowiedziach również dawanych przez użytkowników. Popularność tego start up’u zwłaszcza w ostatnim czasie bardzo dynamicznie rosła, co oczywiście przekładało się na...