Producent Blackberry, firma Research in Motion (RiM), przejęła tinyHippos, developerów specjalizujących się w obszarze mobile.

RiM na drodze do dalszego rozwoju (choć trzeba przyznać, że podobnie jak Nokii, firmie z Kanady idzie to coraz bardziej “ospale”, przejął developerską firmę o nazwie tinyHippos. Przejęta firma, jak tłumaczą ma specjalizacje i doświadczenie, zarówno w developmencie dla obszaru mobile, a także w mobilnej przedsiębiorczości oraz technologicznym zaawansowaniu. Głównie te elementy były czynnikami, na podstawie których RiM podjął decyzję o zakupie.


Firma tinyHippos zbudowała między innymi widget o nazwie Ripple, właśnie dla obszaru mobile i ma rzeczywiście duże doświadczenie w tworzeniu platform czy widgetów, wspierających działanie i możliwości funkcjonalne telefonów komórkowych.


Oczywiście sami przedstawiciele tinyHippos są podekscytowani tym, że staną się częścią firmy Research in Motion, głównie dzięki dużemu wsparciu, jakie mają zagwarantowane. Przejęcie firmy nie oznacza, że przestanie ona rozwijać swoje dotychczasowe aplikacje – Ripple z pewnością będzie dalej rozwijany – tak zapowiadają pracownicy.


Wygląda na to, że RiM zdaje sobie sprawę z własnych możliwości i sytuacji, w jakiej się znalazł. Obok ogromnej rywalizacji na polu  mobile, wszedł także w obszar tabletów i będzie konkurował, podobnie, jak w przypadku mobile, z największymi, głównie Apple i Google, który ma najpopularniejszy obecnie system operacyjny na świecie czyli Android.


RiM całkiem niedawno rozpoczął także strategiczne inwestycje na Indiach, bo jak wiadomo, rośnie tam, największy rynek mobile na świecie. RiM inwestuje w infrastrukturę do produkcji smartphone’ów, a także w komórki “operacyjne”.

RiM przejmuje tinyHipposhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/rim_tinyhippos.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/rim_tinyhippos-150x150.pngЭва KasiakMobile
Producent Blackberry, firma Research in Motion (RiM), przejęła tinyHippos, developerów specjalizujących się w obszarze mobile. RiM na drodze do dalszego rozwoju (choć trzeba przyznać, że podobnie jak Nokii, firmie z Kanady idzie to coraz bardziej 'ospale', przejął developerską firmę o nazwie tinyHippos. Przejęta firma, jak tłumaczą ma specjalizacje i doświadczenie,...