Firma jeszcze miesiąc temu twierdziła, że jej plany przychodowe nie są zagrożone, dziś już wiadomo, że RiM obniża prognozy przychodów na ten rok.

Z pewnością RiM – producent znanego biznesowego smartphone’a Blackberry – nie ma powodów do zadowolenia. Jeszcze miesiąc temu podczas konferencji prasowej przedstawiciele firmy mówili, że ich przychody planowane w tym roku są niezagrożone i solidne. Tymczasem wczoraj napłynęła korekta, która obniża prognozy zarobków w tym roku i stawia RiM w nieco innym, niż do tej pory świetle.

 

Wydawało się, że mocna konkurencja, która “wyrosła” telefonom Blackberry przez ostatnie 2 lata, nie jest w stanie zagrozić tym używanym często przez biznes, telefonom. Jednak zarówno Apple, jak i Google z własnym systemem operacyjnym okazały się bardzo mocne i obecnie są liderami na wielu rynkach.

 

Rywalizacja zarówno o udziały w rynku smartphone’ów, jak i tabletów nabrała tempa. Od kilku miesięcy firmy technologiczne wręcz prześcigają się o to, która stworzy lepszy tablet i zaoferuje klientom funkcjonalności, których brak innym tego typu urządzeniom.

 

RiM także wprowadził tablet PlayBook, który miał być głównie skierowany do klienta biznesowego, ale czy to wystarczy, gdy np. w Stanach Zjednoczonych dochodzi już do wycofywania Blackberry z firm i zastępowania ich smartphone’ami iPhone?

 

Z pewnością nie, biorąc pod uwagę słabe opinie, które PlayBook zebrał po premierze można się spodziewać, że firma będzie miała problem, jak planowała, z dotarciem do klienta biznesowego. Większość negatywnych opinii, które PlayBook otrzymał skupiała się wokół tego, że brakuje temu urządzeniu wielu podstawowych funkcji, które posiadają konkurencyjne urządzenia, że PlayBook posiadał problemy generalnie z software’m. Wszystko według opinii analityków może świadczyć o tym, że tablet ten był produkowany nieco “na szybko”.

 

Według słów Jim’s Balsillia, RiM co-CEO:

“Sprzedaż tabletu jest zgodna z naszymi oczekiwaniami i jesteśmy zadowoleni z poziomu sprzedaży”.

 

Niestety nie ujawnił on konkretnych liczb, co może wskazywać, że nie są one godne chwalenia się nimi :)

 

Powyższe są wystarczającymi czynnikami, które mogą wpłynąć na sprzedaż RiM w obecnym roku. Okazuje się bowiem, że coraz mniej firm jest w stanie wypracować i utrzymać, dobre procesy wokół tworzenia oprogramowania, co w efekcie odbija się na jakości oferowanych produktów.

 

Po tym, jak RiM poinformował o obniżeniu prognozy przychodów, akcje firmy poszły w dół o 10%.

 

 

RiM obniża prognozę przychodówhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/09/blackberry_playbook.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/09/blackberry_playbook-150x150.jpgЭва KasiakMobile
Firma jeszcze miesiąc temu twierdziła, że jej plany przychodowe nie są zagrożone, dziś już wiadomo, że RiM obniża prognozy przychodów na ten rok. Z pewnością RiM - producent znanego biznesowego smartphone'a Blackberry - nie ma powodów do zadowolenia. Jeszcze miesiąc temu podczas konferencji prasowej przedstawiciele firmy mówili, że ich przychody...