Mobile Music to oczywiście muzyka pobierana i przetwarzana na urządzeniach mobilnych. Według raportu firmy Juniper Research, ten rynek wart jest miliardy $.

Firma Juniper Research, która bada obszar mobile dostarczając raporty rynku mobile music, augmented reality czy chociażby strategii reklamowych, opublikowała właśnie bardzo dobry raport, z prognozami rozwoju rynku muzyki mobilnej.


Choć brzmi to dziwnie mobile music, może być pokaźnym kąskiem i obszarem, który już za kilka lat zacznie przynosić znaczne przychody, firmom posiadającym taki produkt.


Mimo problemów z ustawieniami prywatności i w niektórych przypadkach trudności w nawiązaniu współpracy z wytwórniami muzycznymi,  Juniper Research w swoim raporcie prognozuje, że rynek mobile music wzrośnie do roku 2015 do wartości 5,5 miliarda $!


Wynik ten, jak podkreślają twórcy raportu może być nieco zaburzony, wystawiony na ryzyko związane z pirackimi pobraniami muzyki. Dzięki upowszechnieniu przesyłu plików metodą P2P wielu ludzi na całym świecie, woli w sposób nielegalny dzielić się muzyką, niż nabywać jej oryginalne kopie.


Jednak w tym zawirowaniu z legalnością pobieranej muzyki, w roku 2003 firma Apple uruchomiła swój sklep iTunes, który obecnie po wielu latach działalności, w dalszym ciągu rozkwita i wygląda na to, że ma około 66% całego rynku muzyki online/digital na świecie. A zatem nie do końca można stwierdzić, że ludzie wolą nielegalne kopie, okazuje się bowiem, że jeśli otrzymają konkurencyjną cenę, wysoką jakość i łatwość pobrania muzyki, są w stanie zapłacić za nią.


Autor raportu Mobile Music Opportunities Daniel Ashdown – stwierdza:


“Kiedyś pobieranie muzyki na PC było oczywiste, dziś, gdy rynek smartphone’ów tak bardzo się rozwinął i są one tak zbudowane, że z łatwością spełniają funckę odtwarzacza MP3, nie ma nic prostszego, niż pobranie muzyki bezpośrednio na telefon komórkowy. Dzięki łatwmu połączeniu z internetem, pobieranie plików MP3 czy tzw. podcastów stało się praktycznie już teraz standardem”.To dlatego, jak twierdzi autor raportu, właśnie iPhone’y mają już w niedalekiej przyszłości przewyższyć sprzedaż iPod’ów.


Czy pobierasz muzykę bezpośrednio na swój telefon?

Ja robię to permanentnie w przypadku podcastów, które poprzez łącze wi-fi, swodobnie przeglądam w iTunes, a następnie ściągam. Uważam, że to najlepszy i najłatwiejszy, a jednocześnie bardzo wygodny sposób na poszerzanie horyzontów muzycznych :)

Rewolucja w Mobile Music?http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/02/mobiel_music.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/02/mobiel_music-150x150.jpgЭва KasiakMobile
Mobile Music to oczywiście muzyka pobierana i przetwarzana na urządzeniach mobilnych. Według raportu firmy Juniper Research, ten rynek wart jest miliardy $. Firma Juniper Research, która bada obszar mobile dostarczając raporty rynku mobile music, augmented reality czy chociażby strategii reklamowych, opublikowała właśnie bardzo dobry raport, z prognozami rozwoju rynku muzyki...