comScore opublikował raport o używalności filmów, plików video w sieci. Dane dotyczą miesiąca Grudnia 2010 roku, a zbierane były na rynku amerykańskim.

comScore, a dokładniej comScore Video Metrix opublikował raport z rynku amerykańskiego, dotyczący używalności plików video w sieci. Używalność w tym przypadku można nazwać popularnością, która z miesiąca na miesiąc bez wątpienia rośnie. A rynek amerykański nie jest tutaj wyjątkiem, bo wzrost popularności video można zaobserwować praktycznie na całym świecie.


Nie dalej, niż wczoraj około 2 w nocy czasu polskiego można było zobaczyć na YouTube film  z cyklu Life in a Day, stworzony przez reżyserów kina światowego z filmików nadesłanych przez ludzi z całego świata. O akcji na YouTube pisałam kilka miesięcy temu w tym artykule.


Wracając do raportu comScore:

  • w Grudniu każdy amerykański internauta spędził 14,6 godz. na oglądaniu video
  • 172 miliony  ludzi z całych Stanów Zjednoczonych w Grudniu oglądało filmy video
  • Vevo w rok od uruchomienia wypracował znaczący wzrost wynoszący ponad 50 milionów osób oglądających video na tym serwisie – zajmując trzecie miejsce
  • serwisy od Google, głównie YouTube w samym Grudniu obejrzało 140 milionów unikalnych użytkowników
  • na drugim miejscu w raporcie comScore jest Yahoo!, który miał 51 milionów użytkownikówRównież rynek reklam video zarówno tych prezentowanych na stronach, jak wplecionych jako strona startowa pliku video, powiększa się, osiągając w Stanach Zjednoczonych ilości kilku miliardów “obejrzeń”.


W chwili obecnej światowym liderem jest YouTube, ale wspomniane powyżej Vevo nie próżnuje i choć nie jest dostępne w Polsce, być może jednym z planów ekspacji serwisu będzie polski rynek.

Raport comScore: używalność video w sieci http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/01/video_raport_cormscore.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/01/video_raport_cormscore-150x150.jpgЭва KasiakWiadomości
comScore opublikował raport o używalności filmów, plików video w sieci. Dane dotyczą miesiąca Grudnia 2010 roku, a zbierane były na rynku amerykańskim. comScore, a dokładniej comScore Video Metrix opublikował raport z rynku amerykańskiego, dotyczący używalności plików video w sieci. Używalność w tym przypadku można nazwać popularnością, która z miesiąca na...