Najnowszy raport firmy badawczej comScore pokazuje prawdziwą eksplozję korzystania z poczty e-mail na telefonach komórkowych i generalnie mobile.

Zaczynamy mieć do czynienia z trendem prognozowanym od jakiegoś czasu zarówno przez firmy badawcze, jak i samych marketerów.


Według raportu comScore, który przebadał częstotliwość korzystania z dostępu do poczty e-mail przy użyciu komórek, smartphone’ów czy innych urządzeń mobilnych, zaczynamy mieć do czynienia z prawdziwą eksplozją popularności tego typu rozwiązań.


Już teraz na terenie Stanów Zjednoczonych widać powolny spadek dostępu do poczty e-mail klasycznie z komputerów, a wzrost dostępu z urządzeń mobilnych. Ten trend z pewnością będzie nabierał mocy. I tak w miesiącu Listopadzie 2010 roku zaobserwowano 6% spadek jeśli chodzi o dostęp do poczty e-mail właśnie z komputerów czyli generalnie dostęp typu web based sites. Z drugiej strony wzrost aż o 36% odnotował właśnie dostęp do poczty poprzez mobile.


Dane te mówią same za siebie, a warto dodać, iż wzrost wśród osób korzystających z tej formy komunikacji na telefonach komórkowych każdego dnia, wyniósł 40%!


Firmy oczywiście już od dłuższego czasu przyglądają się i wdrażają rozwiązania wspierające działanie ich produktów na mobile. Są też takie, które upatrują poważnych zysków w tym obszarze i obecnie “okopują” się na pozycji lidera. Do takich można m.in. zaliczyć najpopularniejszy serwis społecznościowy na świecie czyli Facebook.


Otóż nie dalej, niż w ubiegłym tygodniu firma udostępniła specjalną aplikację o nazwie Feature Phones, która usprawnia korzystanie z mobilnej wersji Facebook’a, na telefonach komórkowych starszej generacji. A zatem teraz dla posiadaczy starszych modeli komórek to idealna aplikacja, aby jeszcze łatwiej surfować po “fejsie”.


Jak mówią osoby odpowiedzialne za prace nad tą aplikacją na Facebook Feature Phones – już teraz widać bardzo duże zainteresowanie korzystaniem z serwisu właśnie poprzez mobile. I wygląda na to, że jest kwestią czasu, iż przerodzi się to w standardową drogę dostępu, a klasyczna ta przez komputer, odejdzie na drugi plan.

Raport comScore: używalność e-mail na komórkachhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/01/e-mail_mobile.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/01/e-mail_mobile-150x150.jpgЭва KasiakMobile
Najnowszy raport firmy badawczej comScore pokazuje prawdziwą eksplozję korzystania z poczty e-mail na telefonach komórkowych i generalnie mobile. Zaczynamy mieć do czynienia z trendem prognozowanym od jakiegoś czasu zarówno przez firmy badawcze, jak i samych marketerów. Według raportu comScore, który przebadał częstotliwość korzystania z dostępu do poczty e-mail przy użyciu...