Tak to zupełna i najprawdziwsza prawda – nikt z Gizmodo nie otrzymał w tym roku zaproszenia od Apple, aby brać udział w konferencji developerów, na której miała miejsce prezentacja najnowszego Iphone 4G.


Powodem są napięte, aby określić to delikatnie :) relacje pomiędzy Apple a największym serwisem technologicznym w Stanach Zjednoczonych.

Cała sprawa zaczęła się w Kwietniu kiedy Gizmodo stało się posiadaczem prototypu Iphone 4G, zgubionego przez pracownika Apple w jednym z pubów.

Gizmodo dzięki mega wiadomości z kwietnia zwiększył wielokrotnie ilośc użytkowników odzwiedzających ich stronę, właśnie dzięki temu, że zaczął na niej – jako pierwszy na świecie – publikować zdjęcia oraz opisy prototypu najnowszego smartphone’a Apple.

Sprawa jest wydaje się coraz bardziej na ostru noża, Apple skierowało ja na drogę sądową – twierdząc, że w dalszym ciągu nie znaleziono odpowiedzi na pytanie: czy aby na pewno telefon został zgubiony/zapomniany czy też mamy do czynienia z kradzieżą urządzenia.

Apple obecnie nie chciał w żaden sposób komentować braku obecności dziennikarzy Gizmodo na konferencji. Za to przedstawiciele Gizmodo twierdzą, że ciekawszą informacją dla ich użytkowników jest pokazywanie dużych zdjęć z konferencji, czy  opisywanie tego wydarzenia, niż relacja na żywo, którą internauci mogli znaleźć na setkach innych serwisów. Jednak obecnie Gizmodo może mieć problem z „naprawieniem“ relacji z Apple. To z kolei przełoży się na tzw. dziennikarstwo partyzanckie J, gdzie Gizmodo wchodzi w posiadanie ciekawych informacji o kolejnych produktach Apple, dzięki życzliwym znajomym, którzy w dalszym ciągu otrzymują zaproszenia na konferencję :)

Tak właśnie stało się w poniedziałek.

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/gizmodo1.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/gizmodo1-150x150.jpgЭва KasiakWiadomościapple,iphone
Tak to zupełna i najprawdziwsza prawda – nikt z Gizmodo nie otrzymał w tym roku zaproszenia od Apple, aby brać udział w konferencji developerów, na której miała miejsce prezentacja najnowszego Iphone 4G. Powodem są napięte, aby określić to delikatnie :) relacje pomiędzy Apple a największym serwisem technologicznym w Stanach Zjednoczonych. Cała sprawa...