Firma RiM (Research in Motion) producent znanych biznesowych telefonów Blackberry ogłosił redukcję około 2000 pracowników.

Blackberry czyli niegdyś jedne z bardziej, jeśli nie najpopularniejsze telefony komórkowe, skierowane głównie do biznesu, czekają ciężkie czasy. Choć RiM czyli producent Blackberry twierdzi, że sytuację ma pod kontrolą, fakty mówią same za siebie.  Wygląda na to, że RiM nie ma pomysłu na mocny i solidny produkt, który byłby w stanie konkurować z Apple czy obecnie najmodniejszymi smartphone’ami, wyposażonymi w system operacyjny Android.

 

Firma RiM (Research In Motion) zapowiada zwolnienie blisko 2000 pracowników, w dużej mierze redukacja ta ma objąć osoby pracujące w siedzibie głównej czyli w Kanadzie. Firma produkująca Blackberry wywodzi się bowiem z Kanady.

 

Wspomniane 2000 zwolnionych pracowników mają pomóc firmie w ulepszeniu działań operacyjnych, a także co jest być może pierwszym argumentem, zmniejszenie obciążeń kosztowych związanych z utrzymywaniem takiego sztabu pracowników.

 

RiM, który bez powodzenia próbował przez ostatnie miesiące zagrozić innym producentom, zdaje się być w odwrocie i jeśli nie zaproponuje solidnego, sprawnie działającego, a także oferującego coś więcej produktu – czy telefonu, czy też tabletu – firma będzie w jeszcze gorszej kondycji.

 

Zarządzanie RiM z pewnością też nie należy do najłatwiejszych, skoro firma ma de facto dwóch CEO – w takim klimacie podejmowanie decyzji, nie może być owocne. I choć panowie jeszcze nie doszli do porozumienia, jak dalej będzie wyglądała współpraca z nimi, to czas pokaże.

 

Na chwilę obecną pewne jest to, że rynek reaguje negatywnie na kondycję RiM. Obecnie wartość akcji RiM zmalała aż o 50% – co jest bardzo wyraźnym sygnałem dla firmy od inwestorów – że może im się nie podobać to co producent Blackberry robi, a właściwie czego nie robi.

 

Chyba najbardziej skrajnym i dobitnym przykładem pośpiechu, w jakiej firma była, było wypuszczenie na rynek wadliwego tabletu Playbook.  Po tym, jak trafił on do sprzedaży i zaczął mieć zasadnicze problemy z wydajnością, a także systemem operacyjnym – na firmę posypało się morze negatywnych komentarzy.

 

Z pewnością bezwzględnie RiM musi zaprowadzić porządki zarówno wewnątrz firmy – dwóch CEO to zawsze konflikt – nawet jeśli są super przyjaciółmi i pracują ze sobą latami – każdy z nich ma swoją wizję, którą chce realizować.  Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie nowości – czegoś więcej, niż klasyczny Blackberry, czy Playbook – RiM musi zaskoczyć, jeśli chce konkurować z Apple czy Google.

Producent Blackberry będzie zwalniałhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/09/blackberry_playbook.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/09/blackberry_playbook-150x150.jpgЭва KasiakMobile
Firma RiM (Research in Motion) producent znanych biznesowych telefonów Blackberry ogłosił redukcję około 2000 pracowników. Blackberry czyli niegdyś jedne z bardziej, jeśli nie najpopularniejsze telefony komórkowe, skierowane głównie do biznesu, czekają ciężkie czasy. Choć RiM czyli producent Blackberry twierdzi, że sytuację ma pod kontrolą, fakty mówią same za siebie.  Wygląda...