Firma Electronic Arts postanowiła zakupić producenta jednej z najpopularniejszych gier na mobile – Angry Birds.


Electronic Arts (EA) to jeden z największych w Stanach Zjednoczonych wydawców gier. Jedną ze strategii wejścia na rynek mobile jest podjęta decyzja o zakupie firmy Chillingo, twórcy Angry Birds. Kwota zakupu to 20 M $ przekazane w gotówce, jak podają źródła. Choć w dalszym ciągu toczą się negocjacje co do finalnych ustaleń finansowych.

Co ciekawe EA nie stanie się prawdopodobnie właścicielem praw do własności intelektualnej, które w tej chwili są w rękach Fińskiej firmy Rovio, która to stworzyła i odpowiadała za development gry.


Jesli zatem EA nie zakupiła praw do własności intelektualnej, jaki zatem miała biznes z tej transakcji? Co daje jej Angry Birds bez możliwości 100% przejęcia praw do wykorzystywania gry I eksploatowania wszystkich obszarów, wynikających z prowadzenia tego biznesu?

Wygląda na  zatem, że w EA zakupiło platformę do developmentu, być może planując budowanie własnych rozwiązań, co do których wtedy już stanie się posiadaczem praw?

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/10/angry_birds_main.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/10/angry_birds_main-150x150.jpgЭва KasiakWiadomości
 Firma Electronic Arts postanowiła zakupić producenta jednej z najpopularniejszych gier na mobile – Angry Birds. Electronic Arts (EA) to jeden z największych w Stanach Zjednoczonych wydawców gier. Jedną ze strategii wejścia na rynek mobile jest podjęta decyzja o zakupie firmy Chillingo, twórcy Angry Birds. Kwota zakupu to 20 M $ przekazane...