Coraz częściej można zobaczyć, że twórcy telefonów wykorzystujących system Android, zaczynają zwiększać udziały w rynkach.

W chwili obecnej na rynku mobilnym, w kwestii systemów operacyjnych, niepodzielnie królują Apple ze swoim iOS oraz coraz mocniejszy Android, ze stajni Google. I choć niejednokrotnie pisałam o tematyce systemów operacyjnych, telefonów dotykowych, czy chociażby aplikacji, temat konkurencji na tym polu, jest na tyle ciekawy, że ponownie zdecydowałam to zrobić.


Zainspirowały mnie obecne dane opublikowane przez Bloomberg, dotyczące udziałów w rynku tzw. market share, producentów telefonów, a właściwie producentów, którzy wykorzystują system Android, do swoich aparatów telefonicznych.


Jak wskazują liczby, firmy produkujące telefony oparte o system Android, zwiększają systematycznie swoje udziały w rynku. Natomiast w dalszym ciągu bardzo mocnym graczem jest Apple, choć dynamika wzrostu udziałów Apple nie jest imponująca.


Firma HTC na przykład zwiększyła aż o 63% w stosunku w pierwszych miesięcy, dostawy telefonów działających na Androidzie.

Samsung, którego model Galaxy okazał się wielkim hitem, zwiększył dostawy aż o 54%, co jest również imponującym wynikiem.


Android i strategia, którą Google przyjął wprowadzając oprogramowanie na rynek, zaczyna przynosić zamierzone efekty. Google zdecydował o tym, że Android będzie dostarczany za darmo, do producentów chcących wykorzystać ten soft. A zatem nawet największe firmy na świecie zaczęły bazować na nim, widząc potencjał, który znajduje się w tym systemie, a także swoisty efekt bardzo szybko rosnącej popularności, dzięki temu, że Android jest najlepszą platformą do gier, dostepu online.


I choć niektóre wcześniejsze analizy prognozowały, że Android już w 2012 roku wyprzedzi system od Apple – iOS, tak teraz coraz bardziej jest widoczne, że stanie sie to prawdopodobnie jeszcze w tym roku.


Ja osobiście ostatnio mocno przyglądałam się Samsung Galaxy, jednak nie mogłam także oprzeć się iPhone’owi – którego finalnie po raz kolejny wybrałam. A Wy, który system bardziej wolicie? Który odpowiada Waszym potrzebom i dlaczego?

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/04/android.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/04/android-150x150.pngЭва KasiakMobileandroid,apple,google,Mobile
Coraz częściej można zobaczyć, że twórcy telefonów wykorzystujących system Android, zaczynają zwiększać udziały w rynkach. W chwili obecnej na rynku mobilnym, w kwestii systemów operacyjnych, niepodzielnie królują Apple ze swoim iOS oraz coraz mocniejszy Android, ze stajni Google. I choć niejednokrotnie pisałam o tematyce systemów operacyjnych, telefonów dotykowych, czy...