Mimo wcześniejszych zapowiedzi, Microsoft przyspieszył prace nad wprowadzeniem Windows 8, już we wrześniu zostanie on zaprezentowany podczas konferencji dla developerów.

Niektóre z posunięć firmy Microsoft wydawały się niezrozumiałe. Otóż podczas, gdy wszyscy gonili i gonią rynek tabletów, na którym co chwilę pojawia się nowy model, Microsoft mówił o wejściu w rynek tabletów około końcówki roku 2012. Wtedy bowiem planował mieć gotowy do użytku system Windows 8, który miał być właśnie wykorzystany w tabletach. Więcej o tych planach pisałam w tym artykule.

 

Tymczasem z najnowszych informacji wynika, że firma znacznie przyspieszyła prace nad rozwojem tego systemu operacyjnego i prawdopodobnie Microsoft oficjalnie go zaprezentuje we Wrześniu tego roku. Co jest zdecydowanie lepszym planem, niż koniec roku 2012.

 

Fakt faktem wspomniana prezentacja będzie miała miejsce na wrześniowej konferencji developerów, po której firma będzie potrzebowała jeszcze sporo czasu na to, aby udostępnić tą wersję oficjalnie do użytkowania. Czasem może to zająć 12 miesięcy, czasem ten czas można skrócić do kilku. A zatem rzeczywiście rok 2012 wydaje się być prawdopodobny.

 

 

 

Nowy system operacyjny od Microsoft ma wspierać pracę tablet PC i zatrzymać odpływ klientów do tabletów od Apple. To było jedno z głównych założeń firmy, gdy przystępowała do prac nad systemem.

 

Całość ma ujrzeć światło dzienne podczas Professional Developers  Conference, która tym razem ma odbyć się w dniach 13-16 Września, w mieście W Californii.

 

Warto wspomnieć, że Microsoft już zaczął udostępniać system operacyjny do testów dla producentów sprzętu hi-tech. Dzięki temu otrzyma informacje zwrotne odnośnie błędów czy samego funkcjonowania systemu.

 

 


 

 

Prezentacja Windows 8 od Microsoft we Wrześniu?http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/04/windows_8.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/04/windows_8-150x150.pngЭва KasiakWiadomości
Mimo wcześniejszych zapowiedzi, Microsoft przyspieszył prace nad wprowadzeniem Windows 8, już we wrześniu zostanie on zaprezentowany podczas konferencji dla developerów. Niektóre z posunięć firmy Microsoft wydawały się niezrozumiałe. Otóż podczas, gdy wszyscy gonili i gonią rynek tabletów, na którym co chwilę pojawia się nowy model, Microsoft mówił o wejściu w...