Firma GetResponse stworzyła poradnik dla wszystkich chcących wiedzieć, jak można zacząć korzystać z kodów QR.

Z poradnika firmy GetResponse można dowiedzieć się m.in.

  • jak wykorzystać kody QR w budowaniu listy odbiorców,
  • prowadzeniu kampanii mailingowych
  • sprzedaży i obsłudze klienta

GetResponse, wiodący dostawca usług email marketingowych w Polsce i na świecie przygotował kilkustronicowy poradnik dotyczący wykorzystania kodów QR w działaniach email marketingowych.

 

Czym są kody QR?

 

Kody QR (nazywane również fotokodami) to dwuwymiarowe kody kreskowe. Za pomocą specjalnych generatorów fotokodów można w nich kodować różnego rodzaju informacje jak: tekst, adres strony internetowej, numer telefonu, adres email lub po prostu elektroniczną wizytówkę.

 

Jeśli odbiorca zeskanuje kod QR smartfonem ze specjalną aplikacją, będzie mógł od razu, bez przepisywania adresu czy wpisywania numeru telefonu, wykonać pożądaną przez nadawcę czynność.

Do poradnika zostały zebrane najważniejsze informacje na temat zastosowania kodów QR w marketingu, w tym sposoby dotarcia do klienta oraz metody zwiększenia dzięki nim efektywności działań marketingowych. Ponadto, stanowi on kompendium praktycznych wskazówek dotyczących planowania i przeprowadzania skutecznych kampanii email marketingowych z użyciem fotokodów.

 

“Mimo, że technologię QR wynaleziono już w 1994r., to została ona rozpowszechniona niedawno i to głównie dzięki dynamicznej popularyzacji smartfonów. Według raportu agencji doradczej Deloitte Touche Tomatsu, w 2011 roku sprzedaż smartfonów wzrośnie do 400 mln, przewyższając liczbę sprzedanych komputerów. Zależy nam, aby klienci GetResponse i marketerzy byli na bieżąco z trendami i nowymi technologiami, dzięki czemu kreacje ich mailingów będą nie tylko na najwyższym poziomie, ale przede wszystkim będą spełniały oczekiwania ich odbiorców. Dlatego właśnie przygotowaliśmy ten poradnik. – mówi Szymon Grabowski, prezes Implix, właściciela GetResponse.

 

GetResponse udostępnił również swoim użytkownikom generator kodów QR. Umożliwia on szybkie stworzenie fotokodu i umieszczenie go w newsletterze za pomocą jednego kliknięcia. Wystarczy wybrać wariant kodu jaki ma zostać wygenerowany i wpisać odpowiednie dane, które mają zostać w nich zakodowane.

Pełen raport możesz pobrać tutaj.

 

Poradnik od GetResponse: wykorzystanie kodów QR w email marketinguhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/e-mail_marketing_kody_QR.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/e-mail_marketing_kody_QR-150x150.pngЭва KasiakMobile
Firma GetResponse stworzyła poradnik dla wszystkich chcących wiedzieć, jak można zacząć korzystać z kodów QR. Z poradnika firmy GetResponse można dowiedzieć się m.in. jak wykorzystać kody QR w budowaniu listy odbiorców, prowadzeniu kampanii mailingowych sprzedaży i obsłudze klienta GetResponse, wiodący dostawca usług email marketingowych w Polsce i na świecie przygotował kilkustronicowy poradnik dotyczący...