Popler Live to polska aplikacja mobilna, która pozwala użytkownikom urządzeń mobilnych: smartfonów i tabletów prowadzić transmisję live video.

Transmisje live z filmami video –  np. filmy z wakacji, można oglądać już w momencie nadawania na Popler.tv, Facebook’u, własnej stronie internetowej czy blogu. Podczas wakacji często chcemy podzielić się ciekawymi przeżyciami z bliskimi, którzy nie mogą nam towarzyszyć. Zazwyczaj odbywa się to dopiero po powrocie.

 

Dzięki Popler wszystko, co przeżywamy, widzimy lub robimy, możemy pokazać na żywo w Internecie. Wystarczy smartfon lub tablet z dostępem do sieci i zainstalowaną aplikacją Popler Live. Transmisję można oglądać w czasie rzeczywistym w portalu Popler.tv, na Facebook’u, blogu lub własnej stronie internetowej.

 

Po emisji na żywo transmisja automatycznie zamienia się w film, który można odtwarzać w dowolnie wybranym momencie. Aplikacja Popler Live jest bezpłatna. Działa na iPhone’ach, iPad’ach oraz wszystkich smartfonach i tabletach z systemem Android.

Żeby korzystać z aplikacji należy zarejestrować się w portalu Popler.tv i utworzyć własny kanał do nadawania na żywo. Po wykonaniu tej jednorazowej czynności wystarczy uruchomić Popler Live w telefonie lub tablecie i rozpocząć nagrywanie. Poza podstawową funkcją „na żywo”, możliwe jest również dzielenie się nagraniami przygotowanymi wcześniej, w tym również takimi, które zostały poddane obróbce i edycji. Aplikacja pozwala też na stworzenie prywatnego kanału, np. „popler.tv/Mazury_2012” i udostępnianie materiałów tylko wybranym osobom.

– Popler daje możliwość dzielenia się emocjami oraz pokazania tego, co dzieje się tu i teraz – tłumaczy Jacek Kawalec, założyciel Poplera, a wcześniej współtwórca Wirtualnej Polski. – Załóżmy, że moja rodzina jest w podróży i chce podzielić się ze mną czymś ciekawym. Dzięki Popler mogę obejrzeć to na stronie internetowej lub Facebook’u i przeżywać to w tym samym momencie, co oni – dodaje Kawalec.

***

Popler to projekt Jacka Kawalca, współtwórcy Wirtualnej Polski. Poza infrastrukturą do przesyłu obrazu w jakości telewizyjnej, udostępnia klientom specjalistyczne urządzenia wykorzystujące nowatorską technologię bezprzewodowej transmisji wideo. Popler Streamgate i Popler Modem pozwalają podłączyć dowolną kamerę i realizować transmisje na żywo z dowolnego miejsca, bez względu na dostęp do stałego łącza czy WiFi.

 

Urządzenia posiadają własne źródło zasilania i 6 modemów 3G, gwarantujących odpowiednią prędkość przesyłu sygnału. Wśród wydarzeń transmitowanych na żywo przy użyciu technologii Popler były już m.in. protesty przeciwko podpisaniu ACTA, konkurs Miss Polonia, Kultura 2.0., zawody Verva Street Racing, wieczory wyborcze czy konferencja prasowa portalu NaTemat.pl, prowadzonego przez Tomasza Lisa.

Popler.pl czyli transmisja video z urządzeń mobilnychhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2012/08/popler_tv.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2012/08/popler_tv-150x150.pngЭва KasiakStart UpMobile,start up
Popler Live to polska aplikacja mobilna, która pozwala użytkownikom urządzeń mobilnych: smartfonów i tabletów prowadzić transmisję live video. Transmisje live z filmami video -  np. filmy z wakacji, można oglądać już w momencie nadawania na Popler.tv, Facebook’u, własnej stronie internetowej czy blogu. Podczas wakacji często chcemy podzielić się ciekawymi przeżyciami...