Facebook już oficjalnie ogłosił usługę poczty e-mail, która działa w oparciu o rozwiązanie Microsoft. Co zatem zrobić, aby możliwie szybko zacząć korzystać z tej usługi?

Facebook wszedł w drogę poczcie Gmail od Google, która na całym świecie jest bardzo chętnie wykorzystywana przez rzesze internautów. Teraz pojawił się mocny rywal, który wykorzystując potęgę swojej społeczności zaczął oferować jej wiele produktów i usług, które zyskują popularność dzięki efektowi skali.


Facebook ostatnio również nie jest najlepszym przyjacielem Google i staje się już prawie oficjalnie wrogiem tej firmy – media piszą o zaognianiu atmosfery rywalizacji przez Google. I należy przyznać, że rzeczywiście ta atmosfera jest napięta ostatnio.


Tymczasem usługa Facebook e-mail może zyskać sobie rzesze użytkowników, dzięki temu, że wielu ludzi korzysta i jest już mocno przyzwyczajonych do Facebook’a. Choć należy przyznać, że czasami strona zachowuje się błędnie, wyświetlając np. stare informacje – jej historia sukcesu zbudowana przez ostatnie 4 lata od podstaw, jest imponująca.


Aby zacząć korzystać z poczty e-mail od Facebook należy:


  • wejść na stronę utworzoną na potrzeby wiadomości e-mail
  • poprosić o zaproszenie, do którego przycisk znajduje się w prawym dolnym rogu (request an invitation)
  • zaproszenie powinno zostać wysłane wkrótce na Twoj profil na FacebookPodczas konferencji w San Francisco Mark Zuckerberg mówił, że e-mail jest już nieco przestarzały, zbyt wolny i zbyt oficjalny, zwłaszcza dla młodych ludzi, którzy już dorastali w erze wiadomości tekstowych.


Nowy system e-mail od Facebook pozwala ludziom na komunikowanie się nie tylko właśnie w ujęciu klasycznego e-mail’a, ale także na wysyłanie wiadomości tekstowych na telefony komórkowe i korzystanie z chatów.


Poczta e-mail od Facebook zawiera także tzw. social in-box, który pozwala posiadaczowi poczty e-mail na priorytetyzowanie wiadomości od przyjaciół znajdujących się na Facebook.


Teraz pozostaje tylko obserwować, jak Facebook dzięki temu rozwiązaniu sprawi, że jeszcze więcej czasu użytkownicy będą spędzali na tym serwisie, odchodząc od innych klasycznych serwisów czy portali, albo usług oferowanych przez konkurencyjne firmy.


Wiele osób jest zgodnych, że ta usługa to właśnie krok w tym kierunku.


A Wy czy będziecie korzystali z poczty e-mail na Facebook?

Poczta e-mail od Facebook - jak zacząć korzystać?http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/11/poczta_email_facebook.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/11/poczta_email_facebook-150x150.pngЭва KasiakWiadomości
Facebook już oficjalnie ogłosił usługę poczty e-mail, która działa w oparciu o rozwiązanie Microsoft. Co zatem zrobić, aby możliwie szybko zacząć korzystać z tej usługi? Facebook wszedł w drogę poczcie Gmail od Google, która na całym świecie jest bardzo chętnie wykorzystywana przez rzesze internautów. Teraz pojawił się mocny rywal, który...