Kolejny raport od Distimo firmy badającej rynek mobile, o tym jak często pobierane są aplikacje na Android.

Distimo, którego podsumowania raportów, najważniejsze wnioski, relatywnie często zamieszczam na Internet-News, wydał kolejny raport. Tym razem dotyczy on ilości pobrań aplikacji na telefony z systemem operacyjnym Android. Android odniósł ogromny sukces, wyprzedzając sam iOS od firmy Apple i stając się najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie.

 

Cały ecosystem Android rośnie i Google między innymi poprzez takie spotkania, jak konferencja Google I/O promuje swój system operacyjny wśród developerów, dzięki temu mając nadzieję, że będą oni budowali więcej aplikacji. Jednak budowanie większej ilości aplikacji wcale jeszcze nie oznacza zwiększenie zainteresowania samymi aplikacjami wśród posiadaczy telefonów z OS Android.

 

Według raportu firmy Distimo, która monitoruje rynek aplikacji i szeroko pojętego mobile, wśród ponad 200 000 aplikacji dostępnych w Android MarketPlace, większość z nich, znacza większość, jest pomijana przez klientów, a tylko niektóre są pobierane przez nich. Należy też pamiętać, że konsumenci chętniej pobierają darmowe aplikacje, a płacą za popularne gry, albo aplikacje mogące wspierać codzienne funkcjonowanie.

 

Distimo jasno wskazuje, że 20% spośród wszystkich darmowych aplikacji i 80% spośród płatnych aplikacji, zostało pobranych około 100 razy lub nawet mniej, niż 100 razy na całym świecie!

 

Jeśli rzeczywiście tak wygląda sytuacja z pobieraniem i popularnością aplikacji na OS Android, Apple i jego AppStore jest bezwzględnym liderem rynku. Zresztą to wiadomo nie od dziś. Raport Distimo miał pokazać, czy rzeczywiście sukces PRowy i produktowy Android, przerodził się w sukces całego ecosystemu, w którym wszyscy uczestnicy tegoż ecosystemu, zyskują na współpracy. Wygląda na to, że developerzy aplikacji na Android znacznie bardziej zmagają się z monetyzacją i próbą zarobienia na nich, niż Ci, którzy tworzą swoje aplikacje na iOS.

 

Dla porównania Distimo podaje kolejne liczbowe argumenty:


  • zaledwie 2 płatne aplikacje zostały pobrane w ciągu dwóch miesięcy z  Android MarketPlace więcej, niż 500 000 razy
  • w przypadku AppStore od Apple ta proporcja jest znacznie wyższa, bo aż 6 płatnych aplikacji zostało pobranych  w ciągu dwóch miesięcy, więcej niż 500 000 razy i to “zaledwie” w samych Stanach Zjednoczonych

 

Oczywiście są popularne, znacznie niż przeciętnie, aplikacje w Android MarketPlace, choć te dotyczą, jak pisałam powyżej raczej korzystania z aplikacji tzw. użytecznych. Jedną z nich, która od początku swojej bytności w Android MarketPlace została pobrana więcej, niż 5 milionów razy, jest…aplikacja Google Maps.

 

Pełen raport możesz pobrać tutaj.

 

 

 

Pobrania aplikacji na Android - raport Distimohttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/android_apps_downloads.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/android_apps_downloads-150x150.jpgЭва KasiakMobile
Kolejny raport od Distimo firmy badającej rynek mobile, o tym jak często pobierane są aplikacje na Android. Distimo, którego podsumowania raportów, najważniejsze wnioski, relatywnie często zamieszczam na Internet-News, wydał kolejny raport. Tym razem dotyczy on ilości pobrań aplikacji na telefony z systemem operacyjnym Android. Android odniósł ogromny sukces, wyprzedzając sam...