Apple podczas dorocznego WWDC poinformował o integracji z Twitter i wprowadzeniu usługi iCloud

Samą konferencję wyłącznie na wstępie poprowadził Steve Jobs, który ostatnio nie był aktywny za sterami firmy, ze względu na jego pogarszający się stan zdrowia. Trzeba przyznać, że twórca Apple wygląda rzeczywiście na bardzo schorowanego człowieka.

 

WWDC WorldWide Developers Conference odbywa się co roku, a sam Jobs na rozpoczęciu konferencji pokusił się o dotychczasowe podsumowanie osiągnięć i spotkań WWDC. Do tej pory WWDC przyciągnął ponad 5200 uczestników, odbyło się 100 praktycznych godzin w laboratorium, a także 120 sesji.

 

Ale jednak nie o tym czym jest WWDC miał być ten tekst, ale o tym, co Jobs przedstawił jeszcze podczas swojego keynote wczoraj w nocy. Otóż największą zmianą może być wprowadzenie usługi iCloud, o której posiałam w tym tekście tydzień temu. iCloud to serwis do streamingu muzyki, przechowywany z tzw. chmurze obliczeniowej, umożliwiający zgrywanie muzyki i korzystanie z niej na wielu różnych urządzeniach.

 

Jak sam Jobs ma wstępie mówi “dzisiejszy keynote” będzie poświęcony wyłącznie tematyce software, będziemy rozmawiali o systemie Lion oraz iCloud”.

 

Jak pokazuje Apple Mac mimo, iż cały rynek PC spada, MAC market share rośnie, w ciągu ostatnich 12 miesięcy wzrósł aż o 28%,co jest nie lada wyczynem. Daje to w roku 2011 blisko 60 milionów posiadaczy tego komputera.

 

Lion kolejny duży update od Apple, będzie zawierał około 250 nowych funckjonalności. Wszystko to dla Mac’a, najciekawsze funkcjonalności zaprezentowane podczas keynote, a to między innymi:

  • wielodotykowy gładzik – istnieje on już w bardzo podobnej formie w MacBook
  • full screen aplications – nieco inny, niż dotychczasowy full screen, tu jeśli masz otwartą aplikację do pełnego ekranu, wtedy możesz poruszać się pomiędzy aplikacją a stroną www, bez konieczności wychodzenia z trybu pełnego ekranu
  • Airdrop – to kolejna super funkcja, która umożliwia dzielenie się dokumentami pomiędzy różnymi komputerami i użytkownikami. Działa ona dzięki połączeniu z wi-fi i muszę przyznać, że jej idea jest zbliżona nieco do Dropbox. Jeśli w otoczeniu Twoim są osoby, które korzystają z Airdrop, do nich poprzez przeciągnięcie dokumentu, możesz przesłać plik, w ciągu sekundy.

 

Nie byłoby Apple keynote bez tematu iPad – firma w ciągu 14 miesięcy sprzedała 25 milionów urządzeń, który odbił się wielkim echem w świecie. Firma przedtawiła ciekawą aplikację, która umożliwia przeszukiwanie e-gazet , w dodatku są one gotowe zawsze gdy następuje aktualizacja wydania. Dostępne w formie newsstand

 

Ostatnio pisałam również o tym, że Twitter zostanie zintegrowany z iOS5 – mówiło się, że Apple zintegruje Twitter ze swoim flagowym produktem, czyli iPhone. I to zostało zaprezentowane między innymi w ramach funkcji single sign up – w której możesz zalogować się do konta na Twitter bezpośrednio przez iPhone, możesz robić i przesyłać zdjęcia, przesyłać informacje o danych firmy, albo lokalizacji na mapie.  Co ciekawe dane użytkowników w książce iPhone zaktualizują się automatycznie włączając aktualizację zdjęć i danych osobowych.

 

Cały Keynote możesz obejrzeć pod tym linkiem

 

 

 

Integracja z Twitter i iCloud - rewolucje od Apple po WWDChttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/06/apple_keynote_june_2011.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/06/apple_keynote_june_2011-150x150.pngЭва KasiakWiadomości
Apple podczas dorocznego WWDC poinformował o integracji z Twitter i wprowadzeniu usługi iCloud Samą konferencję wyłącznie na wstępie poprowadził Steve Jobs, który ostatnio nie był aktywny za sterami firmy, ze względu na jego pogarszający się stan zdrowia. Trzeba przyznać, że twórca Apple wygląda rzeczywiście na bardzo schorowanego człowieka.   WWDC WorldWide Developers...