Dokonywanie płatności w Internecie nie jest skomplikowane i niebezpieczne. Obalamy mity.

Rok 2010 był kolejnym rekordowym okresem dla branży e-commerce. Wraz ze wzrostem w Polsce liczby użytkowników Internetu, stale rośnie grono chętnych na e-zakupy. Według GUS, w zeszłym roku 8,5 mln z nas kupiło coś w sieci. Mimo, że popularność e-handlu w Polsce stale rośnie, to wiele osób nadal ma obawy przed zakupami w Internecie. Boimy się, że kupiony produkt nie będzie zgodny z naszymi oczekiwaniami, że coś złego stanie się z nim podczas transportu, nasze wątpliwości budzi również płacenie w Internecie. Jeśli mamy jakiekolwiek obawy dotyczące przesyłu pieniędzy w Sieci, to nasze wątpliwości z pewnością rozwieje wykorzystanie agregatorów płatności, które są szybkim i wygodnym sposobem  zawierania transakcji. Potwierdzają to eksperci.

 

Płacenie w Internecie to możliwość wyboru najwygodniejszej formy zapłaty

 

Czasy, kiedy jedynym sposobem zapłacenia za zakupy była opcja za pobraniem czy niebezpieczna, bezpośrednia wpłata na konto sklepu, odeszły do lamusa. Obecnie sklepy internetowe coraz częściej decydują się na wdrażanie systemów, które agregują większość dostępnych metod płatności dostępnych w sieci. Na rynku jest kilku dostawców tych rozwiązań – Platnosci.pl należący do PayU, DotPay, czy przelewy24.pl.

 

Zwracajmy uwagę czy sklep, w którym kupujemy, korzysta z takiego systemu, ponieważ dzięki niemu możemy wybrać sposób rozliczenia najwygodniejszy dla nas w danej chwili i zyskać pewność, że transakcja przebiegnie w sposób całkowicie bezpieczny.

 

Jeśli wybierzemy przelew, mamy możliwość szybkiej zapłaty z konta większości banków w Polsce. Zamiast przelewu, możemy zdecydować się także na płatność kartą płatniczą. Ten sposób nie sprawi trudności nawet początkującemu użytkownikowi Internetu. Sprowadza się do wpisania umieszczonych na karcie danych do formularza wyświetlonego na stronie www.

 

Płacenie w Internecie jest szybkie i wygodne

W dzisiejszych czasach przeprowadzić transakcję w sieci możemy w mgnieniu oka.  Jak to wygląda w praktyce? Przede wszystkim na etapie dokonywania zakupu, wybierzmy sklep, który wyposażony jest we wspomniany już system obsługi płatności.

 

W takim przypadku transakcja ograniczy się do znalezienia na liście logotypu banku, w którym mamy konto internetowe. Po kliknięciu zostaniemy przekierowani do serwisu transakcyjnego banku, a tam wystarczy tylko zaakceptować automatycznie wypełniony formularz, który zawiera wszystkie niezbędne do dokonania zapłaty dane.

 

Wiele osób przy płaceniu w sieci obawia się pomyłki przy wpisywaniu danych, co może skutkować problemem z rozpoznaniem płatności przez sklep – zauważa Maciej Szmigiel, Product Manager w spółce PayU. Wybierając system obsługujący płatności internetowe,  formularz jest wypełniany automatycznie. Nasz rola ogranicza się do akceptacji płatności – takie rozwiązanie znacznie skraca proces zakupowy. Sklep w tym czasie  otrzymuje natychmiastowe powiadomienie o wpływie na konto, co przyśpiesza wysyłkę towaru – dodaje Szmigiel.

 

Płacenie w Internecie jest bezpieczne

 

Korzystając z pośrednictwa uznanych systemów płatności eliminujemy do minimum ryzyko związane z przesyłem środków. Dlaczego? Poziom zabezpieczeń jest co najmniej tak wysoki, jak bezpieczeństwo gwarantowane przez bank w ramach naszego konta internetowego. Dodatkowo każda taka transakcja chroniona jest specjalną transmisją danych (SSL EV). Można to sprawdzić, szukając ikonki zamkniętej kłódki na dolnym pasku naszej wyszukiwarki, bądź po adresie www rozpoczynającym się od „https://”. Jeśli zamierzamy płacić kartą, wybierzmy system, który ma dodatkowo certyfikat PCI DSS.

 

PCI DSS to światowy standard bezpieczeństwa ustalony przez czołowe organizacje płatnicze (Visa, Mastercard, American Express, Diners i JCB) w celu ochrony danych związanych z kartami płatniczymi. Zapisy tego standardu definiują szczegółowo, jakie warunki powinny spełniać procesy oraz infrastruktura używana w środowisku przetwarzającym dane kartowe. Po wdrożeniu rozwiązań, firma musi przejść szczegółowy audyt. Certyfikat, dla naszych klientów, oznacza, że spełniamy najbardziej rygorystyczne, międzynarodowe standardy i wszystkie transakcje wykonywane za pośrednictwem naszego systemu są w 100% bezpieczne – tłumaczy Radosław Hofman, Compliance Manager spółki PayU, do której należy system Platnosci.pl. Dodatkowo, jeśli sklep ma wdrożony agregator płatności, możemy być pewni, że jest godnym zaufania kontrahentem.

 

Przyszłość internetowych płatności

 

Według Eurostatu aż 70% Norwegów, 66% Anglików i 64% Duńczyków kupuje przez Internet. W Polsce zaledwie 23% z nas. Jednak tak jak wiele osób już dziś nie wyobraża sobie regulowania rachunków na poczcie czy w okienku dostawcy, tak za kilka lat na pewno uwierzymy w to, że płacenie w Internecie jest równie bezpieczne, wygodne i szybkie, jak płacenie w kasie sklepu.

 

Niezależnie od tego, co kupujemy i jaka jest wartość naszego koszyka, pamiętajmy o kilku prostych zasadach. Jedną z nich jest wybór zaufanego operatora płatności, który zagwarantuje nam bezpieczeństwo i wygodę transakcji. Zakupy w Internecie będą nie tylko okazyjne i szybkie, ale decydując się na sprawdzonego operatora płatności zdobędziemy również pewność, że nasze pieniądze trafią w odpowiednie miejsce.

 

 

 

Płatności w internecie nie takie straszne. http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/zdjęcie1-1024x680.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/zdjęcie1-150x150.jpgЭва KasiakWiadomości
Dokonywanie płatności w Internecie nie jest skomplikowane i niebezpieczne. Obalamy mity. Rok 2010 był kolejnym rekordowym okresem dla branży e-commerce. Wraz ze wzrostem w Polsce liczby użytkowników Internetu, stale rośnie grono chętnych na e-zakupy. Według GUS, w zeszłym roku 8,5 mln z nas kupiło coś w sieci....