Smartphone na rynku amerykańskim może wkrótce zastąpić karty kredytowe jako formę płatności za zakupy.

Najwięksi operatorzy komórkowi na amerykańskim rynku firmy: AT&T, T-Mobile oraz Verizon rozpoczęły wspólnie prace nad wdrożeniem usługi płatności mobilnych przy użyciu telefonów typu smartphone.


System płatności mobilnych ma być wdrożony i testowany według planów w sklepach znajdujących się w Atlancie oraz kilku innych amerykańskich miastach.


Wdrażany system pozwoli klientom na wykonanie płatności za towar lub usługę dzięki zbliżeniu telefonu do specjalnego elektronicznego czytnika znajdującego się w sklepie.


Wszystkie płatności  mają być obsługiwane przez firmę Discover Financial Services, która po Visa, Master Card i American Express, jest czwartą największą na amerykańskim rynku firmą obsługującą płatności.


Z pewnością dla amerykańskich konsumentów może to być udogodnienie – coraz więcej osób posiada telefony typu smartphone. Niemniej jednak należy mieć na uwadze fakt, iż od wielu lat to przede wszystkim Visa i MasterCard są największymi beneficjentami rynku płatności.


Pozostaje w dalszym ciągu swoista bariera komercyjna, być może udział firm usługowych i produkcyjnych, korzystających z nowoczesnych płatności, będzie mały – zatem istnieje ryzyko, że konsumenci nie będą chcieli płacić przy ich wykorzystaniu.


http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/08/smartphone_payments.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/08/smartphone_payments-150x150.pngЭва KasiakMobileMobile,smartphone
Smartphone na rynku amerykańskim może wkrótce zastąpić karty kredytowe jako formę płatności za zakupy. Najwięksi operatorzy komórkowi na amerykańskim rynku firmy: AT&T, T-Mobile oraz Verizon rozpoczęły wspólnie prace nad wdrożeniem usługi płatności mobilnych przy użyciu telefonów typu smartphone. System płatności mobilnych ma być wdrożony i testowany według planów w sklepach...