Firma badawcza Gartner opublikowała dane dotyczące stanu i trendów dla płatności przez telefony komórkowe. W Polsce ta forma rozliczania płatności nie jest jeszcze popularna, choć są dostępne już rozwiązania wdrażane przez niektóre z firm.

Gartner informuje, że liczba użytkowników płacących przez komórki na całym świecie wyniesie 109 milionów – to dane dotyczące wyłącznie 2010 roku. Co bardzo ciekawe to zaledwie 2,1 % wszystkich posiadaczy telefonów komórkowych. Zatem potencjał wzrostowy z pewnością jest tu jeszcze bardzo duży.


Co ciekawe to kraje azjatyckie są bardziej zaawansowane w tym rozwiązaniu i tam liczba użytkowników płacących przez komórki wynosi 62,8 milionów. W Europie, na wschodzie, a także w krajach Afryki – płatności przez komórki wykonuje 27,1 milionów posiadaczy.


Niemniej jednak  miejsca wymienione powyżej będą z pewnością notowały dynamiczny wzrost.  Wynika to z faktu, iż jak twierdzą analitycy w raporcie, w krajach Europy Zachodniej, czy też Ameryki – posiadacze komórek mają o wiele więcej alternatyw i metod płatniczych.


Płatność SMS pozostaje główną metodą płatności w większości przypadków.

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/mobile_payments.gifhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/mobile_payments-150x150.gifЭва KasiakMobile
Firma badawcza Gartner opublikowała dane dotyczące stanu i trendów dla płatności przez telefony komórkowe. W Polsce ta forma rozliczania płatności nie jest jeszcze popularna, choć są dostępne już rozwiązania wdrażane przez niektóre z firm. Gartner informuje, że liczba użytkowników płacących przez komórki na całym świecie wyniesie 109 milionów - to...