Square nowy start up, który właśnie wystartował, zaoferuje użytkownikom możliwość dokonywania płatności  mobile – e-commerce.

Square od jakiegoś czasu próbował przyciągnąć konsumentów i klientów. I do tej pory, sądzac po zmianach, które zamierza wprowadzić, nie bardzo mu się to udawało. Jednak amerykański start up nie poddaje się i wygląda na to, że ma ciekawą ofertę tym razem.

 

Wcześniej Square chciał, aby telefony komórkowe czy tablety zamieniły się w elektroniczne terminale do płatności. Obok tego posunięcia, Square zdecydował także o kolejnym ułatwieniu.

 

Otóż start up chce zaoferować wszystkim proste płacenie za zakupy, które polegałoby wyłącznie na podawaniu własnego imienia, do którego płatność ma być przypisana. Aby umożliwić takie działanie, Square wprowadzi dwie aplikacje. Jedna z nich będzie dla konsumentów, druga dla sprzedawców.

 

Szef Square Keith Rabois powiedział, że:

 

“Naszym celem jest sprawienie, aby płatności mobile stały się najpopularniejszą metodą płatności, dostępną w dzisiejszym świecie.”

 

I z pewnością wiadomo, co firma mówi i robi, bo kolejnym elementem jej strategii jest przejmowanie kolejnych firm, których dotychczasowe rozwiązania, mogą pomóc Square, osiągnąć mocną pozycję, jako dostawcy płatności mobile.

 

Firma już przejęła między innymi inną firmę specjalizującą się w analizach ruchu, raportach i możliwości śledzenia skąd do danego e-sklepu, przychodzą klienci/użytkownicy, a także jak poruszają się i płacą.

 

Square z pewnością będzie miał trudność w zawalczeniu o ten rynek. Nie ze względu na oferowane rozwiązanie i strategię, ale ze względu na to, że również na tym samym polu, próbują je zagospodarować także Apple, Google czy PayPal. Większość z tych firm mówi o rozwiązaniach typu NFC czyli Near Field Payments, polegających na tym, że można dokonać płatności poprzez przystawienie telefonu komórkowego do specjalnego czytnika w sklepie.

 

 

Płatności mobile od start up'u Squarehttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/square_platnosci_mobile-1024x530.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/square_platnosci_mobile-150x150.pngЭва KasiakWiadomości
Square nowy start up, który właśnie wystartował, zaoferuje użytkownikom możliwość dokonywania płatności  mobile - e-commerce. Square od jakiegoś czasu próbował przyciągnąć konsumentów i klientów. I do tej pory, sądzac po zmianach, które zamierza wprowadzić, nie bardzo mu się to udawało. Jednak amerykański start up nie poddaje się i wygląda na...