Microsoft planuje z najbliższą aktualizacją Windows Phone, wprowadzić oprogramowanie do płatności mobile i NFC.

NFC czyli tzw. near-field communication, będzie dawała posiadaczom telefonów komórkowych możliwość płatności przy ich użyciu. I właśnie oprogramowanie wspierające tą fukcjonalność będzie wdrożone wraz z najbliższą aktualizacją Windows Phone czyli oprogramowania firmy Microsoft do smartphone’ów.


Kolejny upgrade Windows Phone 7 przewidziany na Wrzesień tego roku, będzie dawał wszystkim posiadaczom telefonów z tym oprogramowaniem, taką możliwość.


Jednak warto podkreślić, że Microsoft z takim pomysłem nie jest sam na coraz mocniejszym rynkiem mobile. Dokładnie w tym samym czasie Google pracuje także nad wdrożeniem oprogramowania wspierającego działanie NFC, w swoim systemie operacyjnym, Android.


Przedstawiciele wymienionych firm raczej wszyscy zgodnie twierdzą, że oprogramowanie wspierające NFC, jest przyszłością rynku płatności za produkty, które się skupuje.


Taka płatność odbywać się będzie poprzez przyłożenie telefonu do specjalnego czytnika, który odczyta dane znajdujące się na chipie wbudowanym w telefon, a następnie pobierze odpowiednią kwotę za zakupy.

Już teraz można znaleźć zapowiedzi, że to oprogramowanie będzie w przyszłości zastępowało płatności kartami kredytowymi, zastąpi także paszporty, prawa jazdy czy kluczyki od samochodu.


Dlatego tym ważniejszym, ale jednocześnie trudniejszym zadaniem jest zajęcie odpowiedniego miejsca teraz, gdy ten rynek jest budowany.

Płatności mobile i NFC a Windows Phonehttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/08/windows_phone_7.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/08/windows_phone_7-150x150.jpgЭва KasiakMobile
Microsoft planuje z najbliższą aktualizacją Windows Phone, wprowadzić oprogramowanie do płatności mobile i NFC. NFC czyli tzw. near-field communication, będzie dawała posiadaczom telefonów komórkowych możliwość płatności przy ich użyciu. I właśnie oprogramowanie wspierające tą fukcjonalność będzie wdrożone wraz z najbliższą aktualizacją Windows Phone czyli oprogramowania firmy Microsoft do smartphone'ów. Kolejny upgrade...