Szwedzka manufaktura wprowadza dziś do sprzedaży pierwszy na świecie telewizor z Android. Firma ma nadzieję podbić rynek amerykański już w przyszłym roku.

Walka o rynek TV toczy się już pomiędzy Apple i Google toczy się już od dłuższego czasu. Apple kilka miesięcy temu wprowadził Apple TV, która w porównaniu do pierwszej generacji Apple TV została wyraźnie pomniejszona, a także ma całą bibliotekę filmów dostarczanych przez firmę Netflix.


Google TV również na terenie Stanów Zjednoczonych uruchomiło swój produkt i zamierza rzecz jasna mocno powalczyć z Apple o klienta końcowego.


Jednak teraz do gry wchodzi również Android. Ten wyrastający na najpopularniejszy system operacyjny zawojował świat mobile w tym roku, a prognozy jego rozwoju są bardzo obiecujące. Już bowiem w pierwszym kwartale 2011 roku Android będzie liderem rynku.


Teraz szwedzka firma postanowiła wykorzystać system Android, do wyprodukowania własnego TV – opartego właśnie o ten system.


People of Lava to mała szwedzka manufaktura, która od zeszłego roku rozpoczęła produkcje TV z systemem operacyjnym Android.


“Scandinavia” bo tak nazywa się pierwszy telewizor pozwala na wykonanie praktycznie wszystkiego, co można zrobić na telefonie komórkowym. Posiada przeglądarkę Google Chrome, YouTube oraz oczywiście Facebook.

Firma zamierza konkurować z firmą Sony, która również obecnie pracuje nad telewizorem z systemem operacyjnym Android.

Pierwszy na świecie Android TV!http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/12/sony_android.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/12/sony_android-150x150.jpgЭва KasiakStart Up
Szwedzka manufaktura wprowadza dziś do sprzedaży pierwszy na świecie telewizor z Android. Firma ma nadzieję podbić rynek amerykański już w przyszłym roku. Walka o rynek TV toczy się już pomiędzy Apple i Google toczy się już od dłuższego czasu. Apple kilka miesięcy temu wprowadził Apple TV, która w porównaniu do...