Nokia pracuje nad systemem operacyjnym o nazwie MeeGo, dzięki któremu zamierza dodać “skrzydeł” i wzmocnić swoją pozycję w segmencie premium.


Nokia w chwili obecnej pracuje na Symbian, dotychczasowym systemie, który rywalizował z innymi OS czy to od Apple czy od Google. Jednak MeeGo będzę bronią w walce o rynek urządzeń zbliżonych do komputeróew (tablety, smartphone) i co istotne nie bez powodu jest rozwijany z firmą Intel.


Nokia to największy dostawca i producent telefonów komórkowych. Swoją reputację zaczęła trafić jakiś czas temu, ze względu na sam profil urządzeń, które oferuje, ale także na fakt, iż była zbyt wolna jako firma, aby reagować na szybkie ruchy konkurencji – patrz Apple.


Polityka Apple jest agresywna, rozwijana skrupulatnie i systematycznie – Iphone jest udostępniany średnio co max.12 miesięcy w kolejnych super wersjach, z lepszym oprogramowaniem, aplikacjami, funkcjami.


Nokia w obecnej sytuacji na rynku mobile, zdaje się blednąć i tracić swoją pozycję. Będzie to również widoczne na wynikach spółki, które ma ogłosić około 22 Lipca.  Jednak wiemy już od kilku tygodni, że będą one niższe, niż te prognozowane na rok 2010. O wynikach Nokii i ich korekcie możesz przeczytać tutaj.


Firma wprowadza zmiany organizacyjno – operacyjne i tak pojawił się nowy szef departamentu, w którym zostanie scalona w jedno, dotychczas oddzielne funkcjonująca jednostka do developmentu systemu Symbian i MeeGo. Teraz będą one operowały wspólnie, tak aby przyśpieszyć wdrażanie kolejnych produktów i być w stanie szybko reagować na zmianę  rynkową.


Mimo zmian plany na najbliższe launch’e produktowe to: III kwartał 2010 wdrożenie kolejnego telefonu Nokia N8, który będzie działał na ulepszonej wersji Symbian 3. Pierwsze urządzenie wykorzystujące OS MeeGo ma pojawić się na rynku pod koniec 2010 roku.

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/07/nokia-meego.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/07/nokia-meego-150x150.jpgЭва KasiakMobileapple,google,nokia
Nokia pracuje nad systemem operacyjnym o nazwie MeeGo, dzięki któremu zamierza dodać 'skrzydeł' i wzmocnić swoją pozycję w segmencie premium. Nokia w chwili obecnej pracuje na Symbian, dotychczasowym systemie, który rywalizował z innymi OS czy to od Apple czy od Google. Jednak MeeGo będzę bronią w walce o rynek urządzeń...