„Transparency” oznacza przejrzystość! – zapraszamy na TransparencyCamp Polska


Już 18 listopada ponad 150 przedstawicieli i przedstawicielek różnych środowisk spotka się, aby w nieformalnej i twórczej atmosferze porozmawiać o przejrzystości życia publicznego. Jeśli interesujesz się tą tematyką, sprawdź koniecznie program TCP i nie czekaj – kilka dni temu ruszyła internetowa rejestracja uczestników!


Głównym zadaniem konferencji jest wypracowanie optymalnego sposobu udostępniania informacji publicznych w Internecie, a także możliwości ich ponownego wykorzystania. Osiągnięcie tych celów pozwoli zbudować rozliczalność wewnętrzną instytucji publicznych oraz lepsze warunki do kontroli społecznej. Informacje publiczne to także ogromny potencjał biznesowy, który w UE ocenia się na 27 mld Euro!

Będziemy poszukiwać odpowiedzi na pytania, jak najlepiej prezentować dane publiczne w Internecie, jak przekazywać je do innych podmiotów, gdzie i w jakiej formie powinny się znajdować oraz w jaki sposób je prezentować. Szczególną uwagę zwrócimy na to, co zrobić, żeby w pełni wykorzystać potencjał informacji publicznych dla innych celów niż pierwotne powody ich wytworzenia przez administrację, czyli o ponownym wykorzystaniu informacji publicznej znanym również, jako „re-use”.


W TransparencyCamp Polska weźmie udział 150 osób z całej Polski – związanych z Internetem, trzecim sektorem, administracją, ośrodkami naukowymi. Zapraszamy także przedsiębiorców, którzy na lepszym dostępie i możliwości przetwarzania informacji publicznych mogliby oprzeć profil swojej działalności. Aby mieć szersze spojrzenie zaprosiliśmy również ekspertów z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Europy Środkowo – Wschodniej.

INFORMACJE:

TransparencyCamp Polska

18 listopada 2010 roku,

Kino Wisła – Plac Wilsona 2, Warszawa

www.transparencycamp.pl

UWAGA: Wstęp na TransparencyCamp Polska jest bezpłatny, jednak wymagana jest rejestracja.

ORGANIZATOR:

Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich to niezależna, niedochodowa i niezaangażowana politycznie organizacja pożytku publicznego. Od ponad 6 lat walczymy o podniesienie jakości życia publicznego w szczególności o jego przejrzystość i uczciwość. Realizujemy projekty: Mocna Straż (www.watchdog.org.pl), Pozarządowe Centrum Dostępu do Informacji Publicznej (www.informacjapubliczna.org.pl), Budżet Obywatelski (www.funduszesoleckie.pl).

SPONSORZY:

TransparencyCamp Polska jest organizowany dzięki wsparciu Fundacji Batorego oraz Open Society Institute.

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/10/logo_TCP_jpg.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/10/logo_TCP_jpg-150x150.jpgЭва KasiakWiadomości
„Transparency” oznacza przejrzystość! - zapraszamy na TransparencyCamp Polska Już 18 listopada ponad 150 przedstawicieli i przedstawicielek różnych środowisk spotka się, aby w nieformalnej i twórczej atmosferze porozmawiać o przejrzystości życia publicznego. Jeśli interesujesz się tą tematyką, sprawdź koniecznie program TCP i nie czekaj - kilka dni temu ruszyła internetowa rejestracja...