PayPal rozwija system płatności zbliżeniowych NFC na telefonach komórkowych dodając kolejne funkcjonalności pozwalające na szersze zastosowanie.

Firma PayPal, która podczas Warsaw StartUp Weekend prezentowała swój nowy produkt do płatności czyli X – prowadzi intensywne prace nad zagospodarowaniem tej przestrzeni segmentu mobile i zapewnieniem sobie jednocześnie mocnej pozycji, w konkurencji z Google czy Square.

 

NFC czyli Near Field Communication – to zbliżeniowa metoda płatności przy użyciu telefonów komórkowych. W Stanach Zjednoczonych już są one wykorzystywane, w prostym wspomnianym powyżej modelu, czyli poprzez przyłożenie telefonu komórkowego do specjalnego czytnika, który pobiera z “załadowanego konta” pieniążki za zakupy.

 

Jednak PayPal ma ambicję na coś więcej i swoją drogą wydaje się, że jak już obszar płatności NFC rozwinie się na dobre, PayPal będzie miał dodatkowe funkcje opracowane i dostępne dla konsumentów. Jedną z nich, nad którą firma obecnie pracuje jest możliwość płatności peer – to -peer czyli z jednego urządzenia do drugiego – od jednej osoby do drugiej. Konkretnie działa to w taki sposób, że wystarczy dla telefony, które mają możliwość płatności NFC przybliżyć do siebie, aby z jednego konta (przypisanego do tego telefonu) pożyczyć/przesłać pieniążki na drugie konto – w tym przypadku na telefon drugiej osoby.

 

 

Ta funkcja może być kolejnym, całkiem  dobrym krokiem na przód, biorąc pod uwagę fakt taki, iż mobile już wkrótce zdominuje nasze codzienne życie jeszcze mocniej. Podobnie, jak miało to miejsce, gdy internet się rozwijał, wpłynął on na sposób komunikacji i konsumpcji wszelkich dóbr. Podobnie i co do tego nie mam wątpliwości będzie z mobilem.

Warto wspomnieć, że powyższe rozwiązanie jest dostępne tylko na telefonach z OS Android.

 

Poniższe video przedstawia sposób funkcjonowania nowej opcji płatności NFC udostępnionej przez PayPal.

PayPal wprowadza płatności P2P NFChttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/07/paypal_person_to_person_płatnosci.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/07/paypal_person_to_person_płatnosci-150x150.pngЭва KasiakWiadomości
PayPal rozwija system płatności zbliżeniowych NFC na telefonach komórkowych dodając kolejne funkcjonalności pozwalające na szersze zastosowanie. Firma PayPal, która podczas Warsaw StartUp Weekend prezentowała swój nowy produkt do płatności czyli X - prowadzi intensywne prace nad zagospodarowaniem tej przestrzeni segmentu mobile i zapewnieniem sobie jednocześnie mocnej pozycji, w konkurencji z...