Prezydent USA Barac Obama spotkał się z największymi osobistościami światka tech. Uroczysta kolacja odbyła się w Silicon Valley.

Przyjemnie byłoby widzieć polskiego prezydenta zaangażowanego aktywnie w sprawy technologiczne kraju, próbującego wspólnie z największymi firmami, omawiać kierunek rozwoju rynku technologii i innowacji.


Tymczasem z tego, co wiem takiej inicjatywy nie ma w Polsce, ale zawsze można zobaczyć, jak to robią za oceanem i uczyć się od najlepszych :)


Otóż prezydent Obama dosłownie kilkadziesiąt godzin temu zakończył swoje spotkanie z ludźmi, których nazwiska znaczą najwięcej zarówno w samych Stanach Zjednoczonych, jak i na całym świecie. Tymi, którzy niejednokrotnie byli prekursorami, ale również tymi, którzy do zaszczytnego grona dołączyli całkiem niedawno.


Kolacja co prawda trwała “zaledwie” dwie godziny i była utrzymana w bardzo kameralnej atmosferze, ale nie zabrakło na niej, między innymi: Steve’a Jobs’a, który zdaje się, że ma poważne problemy z powodu nawrotu choroby nowotworowej, Mark’a Zuckerberga, Eric’a Schmidt’a i kilku innych osób nie bezpośrednio związanych z nowymi technologiami, ale działających na ich styku i styku polityki.


Warto wspomnieć, że nie zabrakło także rektora czy (można go nazwać) prezydenta Stanford University – John’a Hennessy’ego. Uniwersytet bowiem słynie z innowacyjnego podejścia do nauki, rozwijania umiejętności menadżerskich poprzez uczenie prowadzenia własnego biznesu. Czyli jest poniekąd “wytwórnią” nowych talentów.


Grupa zrzeszająca najwybitniejsze nazwiska działa formalnie od 10 lat i nazywa się TechNet – już za czasów administracji Clintona, rozpoczęła działania mające na celu zwiększenie wpływu amerykańskiego przywództwa na arenie międzynarodowej właśnie w aspekcie nowych technologii.


Wiele z globalnych marek przeznacza rocznie znaczące środki na rozwój technologiczny Stanów Zjednoczonych, ale także na cele charytatywne. Z pewnością również dlatego Obama wybrał “zaledwie” kilka z tych osób, wiedząc, że od wielu lat amerykański rząd może na nie liczyć.


Ciekawa jestem kiedy polski rząd wspólnie z firmami opracuje program wspierania przedsiębiorczości i nie będzie on wyłącznie zdawał się na fundusze i dofinansowania z Unii Eurpejskiej, ale zacznie organiczną pracę nad zmianą jakościową w naszym kraju.

Obama spotyka się z grupą z Silicon Valleyhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/02/obama_i_zuckerberg.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/02/obama_i_zuckerberg-150x150.pngЭва KasiakWiadomości
Prezydent USA Barac Obama spotkał się z największymi osobistościami światka tech. Uroczysta kolacja odbyła się w Silicon Valley. Przyjemnie byłoby widzieć polskiego prezydenta zaangażowanego aktywnie w sprawy technologiczne kraju, próbującego wspólnie z największymi firmami, omawiać kierunek rozwoju rynku technologii i innowacji. Tymczasem z tego, co wiem takiej inicjatywy nie ma...