Zespół Engadget dołączy już wkrótce do SB Nation, który buduje własny blog z zakresu tech.

Po tym, jak portal AOL wykupił jeden z lepszych blogów tech o nazwie Engadget, wielu z pracowników Engadget, rozpoczęło poszukiwanie innego pracodawcy.


Właściwie głównym powodem było także pojawienie się w jednej grupie AOL, także jednego z najlepszych blogów o tematyce tech, internet i mobile czyli TechCrunch. Więcej na ten temat możesz przeczytać w tym artykule.


W chwili obecnej po tym, jak AOL opublikował tzw. AOL way – w którym opisuje swoje podejście do sposobu, w jaki zamierza tworzyć treść na tych serwisach, zasad promocji, dziennikarstwa, jest już pewne, że zespół Engadget odchodzi z firmy, wraz z jego dotychczasowym Editor in Chief – Joshua Topolsky’m.


Główny powód odejścia został przez dotychczasowego szefa podany w wydaniu New York Time’s oraz na własnym blogu.


W dużej mierze powodami, dla których podjął on decyzję o przejściu do zespołu SB Nation, były: wiara w rzetelne i niezależne dziennikarstwo oraz duży potencjał, że to nowe medium, będzie stanowiło realną alternatywę dla czytelników i treści, która jest nie dostosowana zarówno pod względem merytorycznym oraz SEO.


SB Nation do tej pory znane jest głównie z tego, że posiada strony związane z tematyką sportową. A zatem wejście w obszar i tematykę związaną z internetem, nowymi technologiami czy mobile, jest swego rodzaju zaskoczeniem. Ale jak podkreśla Joshua Topolsky, po ty,, gdy zobaczył jakie narzędzia zostaną użyte do zarządzania treścią w nowym blogu SB Nation, nie ma wątpliwości, że to jedno z najlepiej budowanych rozwiązań do zarządzania treścią w obecnej chwili.


Sam SB Nation planuje uruchomienie strony późną wiosną, a dzięki posiadanym 20 M $ na inwestycje, spokojnie może mówić o dynamicznym rozwoju strony.

Nowy Tech Blog od SB Nationhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/04/engadget.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/04/engadget-150x150.pngЭва KasiakStart Up
Zespół Engadget dołączy już wkrótce do SB Nation, który buduje własny blog z zakresu tech. Po tym, jak portal AOL wykupił jeden z lepszych blogów tech o nazwie Engadget, wielu z pracowników Engadget, rozpoczęło poszukiwanie innego pracodawcy. Właściwie głównym powodem było także pojawienie się w jednej grupie AOL, także jednego z...