YouTube pracuje intensywnie nad monetyzacją serwisu i właśnie udostępniło swój produkt, który choć jednostkowo niedrogi, sprzedany w setkach tysięcy może przyniesc firmie krocie :)Już na początku tygodnia wystartuje usługa o nazwie Friendly Music, dzięki której każdy użytkownik, który wyprodukował własne video, a następnie poszukuje legalnej ścieżki dźwiękowej do takiego filmu, będzie mógł nabyć ją za równowartość niecałych 2 dolarów.


Za taką cenę użytkownik wykupuje zarówno prawo do użycia utworu do własnego video, ale także możliwość jego edytowania, tak aby przystosować go zarówno pod względem długości trwania ścieżki dźwiękowej, jak i motywu zgranego pod film video.


Według YouTube usługa może być użyta wyłącznie na potrzeby własne, niekomercyjne, czyli np. aby zakupić utwór do filmu ze ślubu, z urodzin itd. Wszelkie wykorzystanie usługi Friendly Music nie będzie możliwe na większej skali, ze względu na to, że będą wymagały innego typu licencji (i co za tym idzie również opłat).


Co bardzo istotne z pewnością ze względów prawnych, YouTube od około 2007 roku zaczął usuwać ze swojego serwisu filmy, które zawierają nielegalne utwory muzyczne. Robi to do dziś, ale teraz daje alternatywę użytkownikom w postaci możliwości zakupu legalnej muzyki.  Firma po dziś dzień zmaga się z lawiną pozwów sądowych za utwory nielegalnie zamieszczone on line.


Sama usługa Friendly Music będzie zawierała blisko 35 000 utworów, jednak nie będzie na tej liście utworów z 4 największych wytwórni muzycznych. Jednak firma zapowiedziała rozpoczęcie rozmów z wydawcami muzyki.

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/youtube.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/youtube-150x150.pngЭва KasiakWiadomościyoutube
YouTube pracuje intensywnie nad monetyzacją serwisu i właśnie udostępniło swój produkt, który choć jednostkowo niedrogi, sprzedany w setkach tysięcy może przyniesc firmie krocie :) Już na początku tygodnia wystartuje usługa o nazwie Friendly Music, dzięki której każdy użytkownik, który wyprodukował własne video, a następnie poszukuje legalnej ścieżki dźwiękowej do takiego...