Firma Zynga zdobyła swoją popularność dzięki wdrażaniu gier na Facebook. Jakiś czas temu pisałam o tym, że Zynga postawiła na rozwój i nie traci czasu (najwyraźniej).

Nanowsze dziecko Zynga to gra o nazwie FrontierVille, które jawi się jako najbardziej wyszukany projekt firmy Zynga, a także najbardziej oczekiwany przez firmę.


Gra jak zapewniają testerzy została zaprojektowana z wielkim pietyzmem, a korzystanie z niej to czysta wizualna przyjemność dla oka. Zresztą gry Zynga wogóle charakteryzują się wysoką jakością zarówno interfejsu, jak i samego kodu.


Oczywiście można nie do końca zgodzić się z samą tematyką gry i modelem biznesowym firmy, ale należy przyznać, że Zynga świetnie ten opanowała i widać to również po kondycji, w jakiej znajduje się firma. Więcej w tym temacie możesz przeczytać tutaj.


Zatem gra jest zaprojektowana tak, aby:

  • użytkownicy powracali do niej najlepiej kilka razy dziennie :)
  • użytkownicy byli ciągle zachęcani do zapraszania coraz większej ilości znajomych
  • ciągle  podtrzymywać w użytkownikach “powód”, aby zapłacili po kilka dolarów za tzw. virtual goods :)


Oczywiście można tego nie robić, ale status gracza będzie rozwijał się i polepszał bardzo powoli – zatem powyższe, jak najbardziej wskazane.

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/07/zynga.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/07/zynga-150x150.pngЭва KasiakWiadomościfacebook
Firma Zynga zdobyła swoją popularność dzięki wdrażaniu gier na Facebook. Jakiś czas temu pisałam o tym, że Zynga postawiła na rozwój i nie traci czasu (najwyraźniej). Nanowsze dziecko Zynga to gra o nazwie FrontierVille, które jawi się jako najbardziej wyszukany projekt firmy Zynga, a także najbardziej oczekiwany przez firmę. Gra jak...