Nokia intensywnie pracowała nad flagowym produktem N8, jednak spodziewane lada dzień rozpoczęcie sprzedaży zostało przesunięte o…kilka tygodni.

Wystarczy wspomnieć, że premiera N8 była już nieco przesuwana. Nokia cały czas twierdziła, że pracuje nad kolejnymi poprawkami/udoskonaleniami. Tym razem jest podobnie, przedstawiciele firmy oznajmili, że przesuwają termin rozpoczęcia sprzedaży o kilka tygodni. Powód? N8 potrzebuje więcej czasu, aby można było finalnie “dopieścić” urządzenie.


Czy nas to przekonuje czy nie, pytanie zasadnicze dlaczego tak się stało? Być może powodem jest zatrudnienie nowego CEO Nokia, który trafił do firmy z Microsoft? O zmianach personalnych pisałam między innymi w tym artykule.

Być może nowy szef stwierdził, że N8, który ma być motorem napędowym sprzedaży Nokia, “nie nadaje” się w obecnym kształcie i funkcjach do tego, aby faktycznie rywalizować z iPhone czy masą innych telefonów, działających na systemie operacyjnym Android?

Być może również telefon faktycznie potrzebuje więcej czasu, aby do finalnie dopieścić – ale ja się zatem pytam – kto wobec tego pracował i planował projekt N8, jeśli nie założył 10-15% obsunięcia w czasie?


Albo wykryto w telefonie jakiś błąd krytyczny, który od razu wywołałby black PR na całym świecie…

Zobacz video Nokia N8!


Co istotne Nokia wraz z blisko 100 operatorami komórkowymi na całym świecie chciała rozpocząć tzw. pre- order – czyli przedsprzedaż, w ramach której część z klientów mogła się “zapisać” i jako pierwsza otrzymać telefon.


Niestety również z tego firma się wycofała, twierdząc, że chce dostarczyć konsumentom najlepsze “wrażenia z użytkowania” dlatego potrzebuje jeszcze trochę czasu, aby spełnić tą obietnicę.


Wyłączając wszelkie spekulacje i przesunięcia premiery –  Nokia N8 ma wbudowany aparat 12 mega pikseli – wyposażony w obiektyw Carl Zeiss – co jest zdaje się wyjątkową opcją w telefonach komórkowych i być może będzie to duży “wabik” również dla fanów fotografii.

Dzięki pracy agencji obsługującej firmę powstał film, nakręcony właśnie przy użyciu Nokia N8 – zobacz na video historię dziewczynki o imieniu DOT i perfekcję obiektywu od Carl Zeiss.

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/09/nokia_n8.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/09/nokia_n8-150x150.pngЭва KasiakMobileandroid,Mobile,nokia,smartphone
Nokia intensywnie pracowała nad flagowym produktem N8, jednak spodziewane lada dzień rozpoczęcie sprzedaży zostało przesunięte o...kilka tygodni. Wystarczy wspomnieć, że premiera N8 była już nieco przesuwana. Nokia cały czas twierdziła, że pracuje nad kolejnymi poprawkami/udoskonaleniami. Tym razem jest podobnie, przedstawiciele firmy oznajmili, że przesuwają termin rozpoczęcia sprzedaży o kilka tygodni....