Nokia, która ma coraz większe problemy ze zdobywaniem kolejnych użytkowników dla swoich telefonów i technologii, zlożyła pozew sądowy przeciwko firmie komputerowej Apple.

Pozew dotyczy technologii, ktorą Apple wykorzystał w swoich produktach Iphone sprzedawanych od 2007 r. oraz ostatnio w udostępnionym zaledwie miesiąc temu tablecie iPad.

Nokia złożyla pozew dotyczący bezprawnego “wykorzystania” technologii do tablet’ów i smartphone’ów.

Pytania na ile pozew jest uzasadniony?

 

W jaki sposób sąd go rozpatrzy?

I czy rzeczywiście Apple tak bezgranicznie wykorzystywał technologie Nokii, aby zdobyć pozycję numer jeden na rynku smartphon’ów oraz w przyszłości (jak wszystko wskazuje) tabletów także.

Oczekiwania zadośćuczynienia nie zostały określone jasno w kwocie, ale z pewnością Nokia oczekuje (jeśli wygra proces) zaprzestania wykorzystywania niektórych ze swoich opatentowanych techologii, przez Apple.

Nokia, która właściwie jako pierwsza już 10 lat temu dała możliwość korzystania z internetu przez telefon komorkowy, straciła szansę i przewagę konkurencyjną w ostatnich latach, właśnie na korzyść rywala z Cupertino.

A co na to wszystko Apple?

 

Otóż ta walka toczy się nie od dziś. I tak już w Grudniu zeszłego roku rzecznik prasowy Apple opisał Nokie, jako firmę koncentrującą swoje działania na tradycyjnym dostępie do internetu bezprzewodowego w komórkach, podczas gdy Apple jest po prostu długofalowym liderem w technologii komputerowej, który przewidział potrzebę udostępnienia nieco bardziej przyjaznego i dostępnego interfejsu użytkownika.

 

Dla porównania:

Apple w ubiegłym roku wzrósł o 83%, podczas gdy Nokia zmalała o 26%.

Nokia pozywa Applehttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/05/nokia_apple.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/05/nokia_apple-150x150.jpgЭва KasiakMobileapple,nokia,tablet
Nokia, która ma coraz większe problemy ze zdobywaniem kolejnych użytkowników dla swoich telefonów i technologii, zlożyła pozew sądowy przeciwko firmie komputerowej Apple. Pozew dotyczy technologii, ktorą Apple wykorzystał w swoich produktach Iphone sprzedawanych od 2007 r. oraz ostatnio w udostępnionym zaledwie miesiąc temu tablecie iPad. Nokia złożyla pozew dotyczący bezprawnego...