Firma, jak wskazują na to liczby znalazła się w trudnej sytuacji rynkowej, przede wszystkim ze względu na narastającą konkurencję ze strony Apple i Blackberry.

W swoim oświadczeniu Nokia informuje, że marże producentów urządzeń mobilnych stają się coraz niższe, a także że na wpływ wyników finansowych miała także wartość euro. Zarządzający spółką (niestety) oczekują niższych wyników, niż te zaplanowane w budżecie sprzedażowym, ze względu na zmniejszenie średniej sprzedaży telefonów i usług Nokii, a także volumenów urządzeń.

Praktycznie w większości wyników i targetów firma będzie raczej pod kreską. Oczywiście przełoży się to również na market share, który Nokia miała w ujęciu  mobile device value i będzie on za cały 2010 rok mniejszy od 2009 roku.


Nokia jest pod presją zarówno firm, specjalizujących się w produkcji urządzeń mobilnych, ale także np. Samsunga, który znany jest z produkcji wszelkich dóbr i radzi sobie całkiem nieźle na polu tańszych aparatów.


Firma zapewnia, że dzięki ostatnim restrukturyzacjom, które wykonała dla swojego biznesu, będzie w stanie działac i sprawniej i szybciej, tak aby produkty Nokii trafiały na rynek znacznie szybciej.

W trzecim kwartale Nokia planuje rozpoczęcie sprzedaży wersji N8 , która ma działać na systemie Symbian 3.


Powodzenia w dalszych planach i ich realizacji zatem !

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/NokiaN8.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/NokiaN8-150x150.jpgЭва KasiakMobilenokia
Firma, jak wskazują na to liczby znalazła się w trudnej sytuacji rynkowej, przede wszystkim ze względu na narastającą konkurencję ze strony Apple i Blackberry. W swoim oświadczeniu Nokia informuje, że marże producentów urządzeń mobilnych stają się coraz niższe, a także że na wpływ wyników finansowych miała także wartość euro. Zarządzający...