Nokia operująca na systemie Symbian wraz z Nowym Rokiem rozpoczęła prace nad optymalizacją funkcji Mobile Documents.

Mobile Documents to funkcja pozwalająca użytkownikom telefonów z systemem Symbian na swobodne załączanie i przesyłanie dużych dokumentów – załączników.

To nie wszystko, bowiem samo czytanie czy przeglądanie dużych załączników może się odbywać bez konieczności ściągania ich dzięki – jak twierdzą przedstawiciele Nokii – “niekonwencjonalnemu wykorzystaniu technologii streaming’u”.


Ta funkcja to obietnica dana wszystkim użytkownikom telefonów Nokia, dzięki której mogą oni zaoszczędzić przede wszystkim czas, ale także ilości przesyłanych danych, a co za tym idzie koszty korzystania z tego typu usług, właśnie poprzez telefon komórkowy.


Prace nad udoskonaleniem funkcji Mobile Documents to wynik nowo przyjętych założeń firmy Nokia na rok 2011, które między innymi sprowadzają się do tego, że firma chce stworzyć najlepsze z możliwych rozwiązanie, dzięki któremu tzw. user experience podczas pracy z dużymi załącznikami, możliwością ich dzielenia, a także zarządzania nimi, będzie na najwyższym poziomie.


Cała funkcja została wdrożona przez zewnętrzną firmę o nazwie Visiarc, która na codzień specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań do przesyłania wiadomości, jednak Mobile Documents, stworzyła specjalnie na potrzeby wersji 3 systemu operacyjnego Symbian.


Nokia informuje już na tym etapie, że funkcjonalność będzie dalej rozwijana i w najbliższych miesiącach, będzie kilka kolejnych wdrożeń, które z jednej strony udoskonalą już działające opcje, z drugiej dostarczą nowych.

Nokia optymalizuje Mobile Documents na Symbianhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/01/nokia_mobile_documents.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/01/nokia_mobile_documents-150x150.jpgЭва KasiakMobile
Nokia operująca na systemie Symbian wraz z Nowym Rokiem rozpoczęła prace nad optymalizacją funkcji Mobile Documents. Mobile Documents to funkcja pozwalająca użytkownikom telefonów z systemem Symbian na swobodne załączanie i przesyłanie dużych dokumentów - załączników. To nie wszystko, bowiem samo czytanie czy przeglądanie dużych załączników może się odbywać bez konieczności...